vážna hudba

Fabrizio Paterlini

Jeden z najlepších talianskych skladateľov a klaviristov novej generácie v rámci žánru modern classical sa prvýkrát predstaví v Bratislave na záverečnom koncerte VIII. ročníka festivalu Dolce vitaj. Vstup je voľný.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Fabrizia Paterliniho kritika zaraďuje do skupiny najvýznamnšjších predstaviteľov, čím ho stavia vedľa velikánov ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Michael Nyman a George Winston.

Na svojom konte má niekoľko platní, zvlášť jeho posledné tri nahrávky - “Now”, “Autumn stories” a “The Art of the Piano” - sú skutočnými majstrovskými dielami. Paterliniho skladby zazneli vo vysielaní rozhlasových spoločností BBC a CBC.

Spomedzi mnohých spoluprác umelca na rôznych projektoch možno vyzdvihnúť dokumentárny film “Controvento”, v ktorom sa objavili aj osobnosti ako Alda Merini (významná talianska poetka), Mauro Corona (taliansky spisovateľ), Rita Levi Montalcini (neurologička, nositeľka Nobelovej ceny) a ďalší.

V Paterliniho kompozíciách sa od počiatku prejavuje vplyv rocku a elektronickej hudby, teda štýlov, ktoré má skladateľ v obľube. Spomenuté vplyvy sú zároveň často výsledkom interakcie s hudobníkmi a skupinami reprezentujúcimi tieto žánre.

Paterlini odohral koncerty v najprestížnejších koncertných sálach na celom svete, onedlho sa k nim zaradí aj Veľké koncertné štúdio SRo.

Na svojom bratislavskom koncerte sa predstaví v sprievode troch vynikajúcich slovenských hudobníkov: Pavel Bogacz jr. (husle), Martin Petrík (viola) a Karolína Hurayová (violončelo).

V premiére pri tejto príležitosti zaznie aj skladba, ktorú klavirista napísal zvlášť pre Bratislavu.

Vstup voľný až do naplnenia kapacity sály. Miesto si môžete rezervovať na tomto linku.

Pozrite si program festivalu talianskej kultúry Dolce Vitaj

Pozrite si kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávností 2015