vážna hudba

Viva Musica!: Bach Recomposed by Peter Gregson & Cello Ensemble

Pozvanie festivalu Viva Musica! prijal aj britský violončelista Peter Gregson, ktorý sa v lete predstaví po prvýkrát slovenskému publiku.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tvorba britského violončelistu a hudobného skladateľa Petra Gregsona vychádza z klasickej hudby, dôležitú úlohu v nej však zohráva elektronika. Gregson pochádza z Edinburghu a hre na violončele sa venuje od svojich štyroch rokov. Študoval hudbu na Royal Academy of Music v Londýne a hudobné technológie na MIT Media Lab v Cambridge, Massachusetts. Je autorom hudby pre britský film A Little Chaos (V kráľových záhradách), za ktorú získal nomináciu na cenu World Soundtrack Awards. Je tiež autorom hudby do videohry Boundless.

 

Spolupráca s Hansom Zimmerom, Gabrielom Prokofievom či Edom Sheeranom

 

So spoločnosťou Hansa Zimmera Remote Control Productions spolupracoval na viacerých filmových a televíznych projektoch (Wonder Woman, Terminátor, Legenda o Tarzanovi či Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu). Ako sólový violončelista nahral hudbu do televízneho seriálu BBC Sherlock či do filmu Mária Magdaléna. Jeho debutový album Terminal vyšiel v roku 2010, nasledovali albumy Lights in the Sky (2014), Touch (2015), Quartets: One a Quartets: Two (2017). Spoločne s britským DJom Gabrielom Prokofievom, vnukom slávneho Sergeja Prokofieva, vytvoril projekt Cello Multitracks. Ako sólový violončelista si zahral aj na albume Eda Sheerana ÷ (Divide) a píše tiež aranžmány pre Rag’n’Bone Man-a.

 

V rámci Recomposed Series vyšiel v roku 2018 pod hlavičkou Deutsche Grammophon jeho zatiaľ posledný album Bach Recomposed. Dielo je „rekompozíciou“ ikonických Bachových violončelových suít, ktoré sú spracované do verzie pre šesť violončiel a elektroniku. V slovenskej premiére zaznie 25. júla 2019 vo Veľkom evanjelickom kostole v podaní Petra Gregsona a slovenského violončelového ansámblu v zložení Karolína Zivalíkova, Katarína Zajacová, Katarína Kozelková, Andrej Gál Gregor Regeš.

Program Viva Musica! 2019

--------

Vstup: 9€ / 15€ / 19€ / 25€