vážna hudba

Hudba pre všetkých

Koncert inšpirovaný skladbami s detskými motívmi od známych skladateľov ako Robert Schumann či Igor Stravinskij, spev Eva Šušková a Peter Mazalán, klavír Peter Pažický, Hudba znamená inklúziu.

Táto akcia sa konala v minulosti


Umenie patrí všetkým ľuďom bez rozdielu a ponúka prirodzenú inklúziu. Pozývame vás zdarma na výnimočný koncert. Zahoďte predsudky a započúvajte sa spolu s nami do nesmrteľnej hudby. V podaní sopranistky Evy Šuškovej, barytonistu Petra Mazalána a klaviristu Petra Pažického zaznejú skladby od Roberta Schumanna, Igora Stravinského, Johannesa Brahmsa a ďalších. Pripomeňte si hravý svet dieťaťa, vysnívaný romantikmi.

Koncert je určený – ako napovedá názov – naozaj všetkým. Je našou úprimnou snahou o inklúziu v hľadisku. Aby sa majorita stretla s menšinami. Samozrejme, hlavnou myšlienkou je dostať na koncert aj ľudí, ktorí si myslia, že by na klasických koncertoch mohli „vyrušovať“. Ľudia s neurotickými poruchami, s poruchou autistického spektra či s mentálnym postihnutím. Alebo ľudia so skúsenosťou s psychickým ochorením, neurózami. Je nám ľúto, že sa tieto dve skupiny u nás stretávajú tak zriedkavo, ozaj výnimočne. Vo vyspelých krajinách je celkom bežné, že najrôznejší ľudia žijú spolu, nie popri sebe.
Asi najviac potešíme priaznivcov dobrej klasickej hudby.

Program:
Robert Schumann: Scény z detstva, Anatolij Konstantinovič Ľadov, Igor Stravinskij, Johannes Brahms, Modest Petrovič Musorgskij, Robert Schumann
klavírne kompozície

Interpreti
spev Eva Šušková a Peter Mazalán
klavír Peter Pažický

---------

Vstup je voľný

Foto zdroj: hudba.sk

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj

So 25.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
iná akcia

Ako sa hrali naši...

So 8.2.2020 / Stará radnica
odporúčame!
koncert

Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

Ut 17.3.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
film

Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svet

So 1.2.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!