vážna hudba

Bvdub + Bruno Sanfilippo

Vo februári sa v Bratislave predstavia dvaja skladatelia a interpreti modernej vážnej hudby: Američan Brock Van Wey, ktorý vystupuje pod pseudonymom Bvdub, a argentínsky skladateľ a klavirista Bruno Sanfilippo.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
  • Line up:

20.00 Bruno Sanfilippo 21.15 Bvdub

Páčil sa vám novembrový koncert Nilsa Frahma? Potom vám určite nebude prekážať vystúpenie ďalších skladateľov a interpretov podobného myšlienkového razenia.

Oboch umelcov spája minimalistické poňatie modernej vážnej hudby a inšpirácia ikonami tohto žánru ako Arvo Pärt či Philip Glass. Zatiaľ čo Bvdub rád spája vážnu hudbu s elektronikou, v tvorbe Sanfilippa dominuje samotný klavír, miestami obohatený o prednahraté ambientné zvukové plochy.

V každom prípade si budete môcť vychutnať v jeden večer dve vystúpenia originálnych osobností súčasnej vážnej hudby, ktorí koncertujú len veľmi sporadicky a venujú sa najmä nahrávaniu hudby. Ich spoločný koncert v tomto zložení sa uskutoční exkluzívne len v dvoch mestách – Bratislave a Prahe.

Vstupné

12 €

Kúpte si vstupenku cez Citylife.sk

Pozrite si kompletný program Ateliéru Babylon

Odporúčame

festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
film

Máme prachy!

Je pravdepodobnejšie, že Vás zasiahne meteorit ako to, že vyhráte v lotérii. Ale pre pár šťastlivcov sa splnený sen rýchlo zmení...Viac
24.7.2024 - 26.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Nežiaduci

Film režiséra Ladja Lyho, ktorý nadväzuje na jeho debut Les Misérables ocenený Cenou poroty v Cannes, sa odohráva prevažne na...Viac
St 24.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Meowlau x Val

Št 22.8.2024 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!