prednáška / diskusia

Zmena praxe: Nová éra spolupráce nezriaďovanej a zriaďovanej sféry?

Verejná diskusia.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Stále častejšie sa hovorí o zmene systému nastaveného na delenie scény na nezriaďovanú a zriaďovanú časť. Pozvaní hostia majú osobnú skúsenosť s oboma oblasťami. Lucia Kašiarová, tanečnica a choreografka, zakladateľka nezriaďovaného kultúrneho priestoru Studio Alta v Prahe, sa stala túto sezónu riaditeľkou jediného zriaďovaného tanečného divadla na Slovensku, Divadla Štúdio Tanca v Banskej Bystrici. Edo Kudláč sa do povedomia alternatívnej divadelnej scény dostal o.i. ako zakladateľ vlastného umeleckého telesa phenomenontheatre, od roku 2009 je riaditeľom zriaďovaného MD Žilina.

Čaká nás alebo tu už je nová éra spolupráce zriaďovaných a nezriaďovaných subjektov? Sme pripravení na paradigmatické zmeny v kultúre, ktoré by lepšie odzrkadľovali realitu a vývoj, a to nielen v samotnej kultúre, ale aj v iných oblastiach spoločnosti?

Hostia: Lucia Kašiarová, riaditelka Divadla Štúdia tanca; Edo Kudláč, riaditeľ Mestkého divadla Žilina; Zebastian Mendez Marin, umelecký riaditeľ Divadla Štúdia tanca; tanečníci Divadla Štúdia tanca

Moderuje: Petra Fornayová, riaditeľka Nu Dance Festu

(60 min)

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.