prednáška / diskusia

Photoblok – Stredná Európa vo fotoknihách 1920 – 2010

Bohatým prameňom vedomostí i zaujímavostí o histórii Strednej Európy sú nepochybne fotoknihy. Pútavá prednáška vedená poľským kunsthistorikom, kurátorom a pedagógom na univerzite v Poznani, Adamom Mazurom, predstaví zaujímavé tituly fotokníh, ktoré hovoria o histórii tohto geografického územia v priebehu deväťdesiatich rokov v rozpätí rokov 1920 – 2010.
Táto akcia sa konala v minulosti
Lektor: Adam Mazur PhD – kunsthistorik, kurátor, odborný asistent na Magdalena Abakanowicz University of Arts v Poznani v Poľsku.

Nedávno publikoval knihu „Mutilated World. Histories of Central European Photography 1838 – 2018”, Universitas, Cracow 2019.
 
Ako spolukurátor uvádzal výstavu a vystúpenie o fotoknihách Photobloc. Central Europe in Photobooks, najprv v Krakove (International Centre for Culture, 2019), neskôr s nimi zavítal do Olomouca (Muzeum umění Olomouc, 2020), Vilniusu (National Gallery of Art, 2021) a teraz ich prichádza uviesť do Bratislavy.
 
Miesto konania: Seminárna sála UKB, Klariská 5
 
Vstup v režime OTP.
 
Podujatie je súčaťou Mesiaca fotografie, pozrite si program

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Stredoeurópsky dom fotografie, Univerzitná knižnica v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.