Prechádzka / exkurzia

Lampášová prehliadka Pezinka

Spoznajte Pezinok s lampášmi a vínom.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Viete čo znamená pôvodný názov Pezinka Bozen? Ktorý kostol je najstarší, kde bola židovská synagóga, či kam sa podel potok, ktorý pretekal stredom mesta? Spoločne si posvietite na pamiatky, príbehy a ľudí tohto úžasného mesta, vzdialeného len 20 km od Bratislavy.

Dozviete sa kedy sa začalo ťažiť v Pezinku zlato, odkiaľ sa vzalo pomenovanie Turecký dom, aký nápis zdobí historickú radnicu, kto dal postaviť Mariánsky stĺp na námestí alebo aj to, prečo si mestá delili katov. Prehliadku zakončíme v Zámocké Vinárstvo Pezinok, kde môžete prekošťovať pravý zlatistý mok vyrobený v stredovekých pivniciach. Konzumácia vína nie je povinná a nie je v cene.

E-mail: info@modratours.com
Telefón: 0903 505 152

Začína sa o 18:00 pri morovom stĺpe, Radničné námestie
Končí sa na víne prehliadkou vinárstva vo vynikajúcom vinárstve.
Cena: 13 € / osoba. Seniori, študenti, ZŤP 11 €/osoba.
Minimálny počet účastníkov: 5 dospelých
Maximálny počet účastníkov: 15 ľudí

Ako sa dostať do Pezinka
Hlavná autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy: zastávka 21, autobus odchádza o 17.10. Cesta autobusom trvá 47 minút. Z autobusovej zastávky prejdete do stredu Radničného námestia a čoskoro sa objavíte pred morovým stĺpom - naším miestom stretnutia.
Hlavná vlaková stanica v Bratislave (Hlavná stanica) - choďte vlakom o 17:18 smer Trnava, vystúpte v Pezinku a potom choďte 5 minút na miesto stretnutia. Cesta vlakom trvá iba 22 minút. Skontrolujte si svoju dopravu tu.
Autom: Parkovanie zdarma kdekoľvek v centre mesta.