party

Shelter: Galactic Jackson (HU)

Charlie Manson mal Helter Skelter, chalani majú Shelter. Aký je medzi týmito pojmami rozdiel? Viac-menej žiadny, no keď ich skombinujete, vznikne zahmlený a zrnitý obraz toho, čo nás vo Fuge v piatok 29. novembra čaká.
Táto akcia sa konala v minulosti

Shelter:
Galactic Jackson
Kosťo
Wnchnz
Dušan B.

GamboChlapci zo Sheltru majú hudbu nepochybne radi a o to radšej ju zdieľajú so svojím okolím. Tým nemyslíme vypeckované autorádio v čiernom automobile rútiacom sa nočnou Bratislavou. Myslíme tým kvalitný sound vo Fuge, pestrú hudobnú selekciu, ktorá vie byť drsná a zároveň nežná. Myslíme tým zaujímavého zahraničného hosťa, tentokrát z Maďarska, ktorý má pre svoje dídžejské schopnosti a zberateľstvo tak kultový status, že je nebezpečné jeho meno vysloviť viac než dvakrát po sebe. Keď bolo naposledy meno Galactic Jackson vyslovené tri razy za sebou, na pol hodinu padol Facebook. A bez Facebooku nie je promo, takže bacha na vec.

Galactic Jackson k nám prichádza v rámci výmenného DJ-ského pobytu (prvá fáza zahŕňala skupinu slovenských Djov, ktorí si dali tzv. halászle výjazd) a prinesie si kopec platní, ktoré skrývajú také chuťovky ako electro, italo disco, ebm búchanice, ale aj kozmické hauzové eskapády. Zoli sa svojho Djského mena drží verne a jeho sety sú vždy skvelou jazdou do ľavého ramena mliečnej dráhy. Jeho legendárny byt v Budapešti je plný tých najraritnejších platní a syntetizátorov, ktoré zbiera už takmer dve dekády. Ak je pri niekom na mieste použiť slovné spojenie “kultová postava klubovej scény”, tak je to práve on. A netreba zabúdať na jeho vintage štýl, s ktorým sa hrdo hlási k takým scénam ako je Detroit, alebo holandský underground shit.

Kosťov štýl je v rámci bratislavskej scény originálny a unikátny. Nebojí sa hrať pomalšie tempá, ktoré však obsahujú prudko tanečné rytmy a vytvárajú nefalšovaný vibe poriadnej undergroundovej klubovky. Od kvázi new beatu, cez pomalé trancíky až po hlboké house grooves. Veterán scény začína opäť oprašovať svoje selektorské umenie a pekne nám to všetkým ukáže. Málokto navštívil toľko žúrov po celej Európe ako Kosťo a málokto mal na mále, aby ho vyhodili z Tresoru a Tunnelu (dôvody si môžete domyslieť). Tento fenomén jednoducho musíš vidieť a cítiť na vlastnej koži.

Rezidenti akcie už dávno prekročili nudné žánrové škatuľky. Hrajú širokorozchodné sety s tanečným faktorom niečo cez 9000. Gambo pozná toľko trackov, že keby ich mal všetky pustiť na aftri, trval by mesiace. Toto môže samozrejme brať ako výzvu. Wnchnz dáva okružné jazdy ako policajné autá vo Vrakuni a Dušan B. má ucho na také groovy, že Kool & The Gang proti nemu chystajú petíciu aby prestal hrať. No nedráždite hada bosou nohou, lebo občas hrá tvrdo, ako je tvrdý týždeň starý chleba. Shelter je jednoducho miesto, kde si môžeš zložiť hlavu, cítiť sa bezpečne a hlavne byť sám sebou. Aj keď posledná veta znie ako z reklamy na Sprite, myslíme ju úprimne. Tak úprimne, aký len bude Shelter vo Fuge. Basy, emócie, pot, rovné aj zlomené, kyselé aj veselé. Jednoducho Helter Skelter jak sa patrí. Piatok 29. novembra vo FUGA.

Fb event


 

Odporúčame

koncert

Viva Musica! Peter Mazalán: Zimná cesta

Ut 11.8.2020 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
film

Big Lebowski

Jeffrey Lebowski je „típek“ – kráľ flákačov amerického západného pobrežia.Viac
Ne 9.8.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec
odporúčame!
letný festival

Grape Festival 2020

11. ročník bude 7. a 8. augusta, poslednýkrát na letisku v Piešťanoch. Woodkid, Foals, Daughter, The High Contrast Band, Yung...Viac
7.8.2020 - 8.8.2020 / Letisko Piešťany
odporúčame!
výstava

Design Is Now!

1.7.2020 - 2.9.2020 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!