koncert

Duo Morena

Herečka a speváčka Dominika Kavaschová a hudobníčka Andrea Bučko prichádzajú s kapelou a koncertom plným sviežeho funky popu, humoru aj jemnej lyriky.
odporúčame!
25.04.2026, So

Duo Morena je hudobná formácia speváčky, skladateľky a dramaturgičky Andrey Bučko a herečky SND a scenáristky Dominiky Fischer (Kavaschovej), ktorá vznikla na základe rovnomennej inscenácie, ktorú vytvorili v roku 2018 v SND.

Dievčatá sa po úspechu piesní v tejto inscenácii rozhodli založiť spoločnú kapelu Morena band. Medzičasom sa im podarilo vydať už dva autorské albumy (Morena a Kým zovrie voda), kde okrem známych muzikantov hosťujú aj mená ako Peter Lipa, Natália Puklušová a okrem vlastných textov aj texty Milana Lasicu.

Andrea sa viac venuje hudobnej tvorbe a Dominika textovej, no ako samé hovoria, občas si do toho navzájom skáču. Ich hudba v sebe nesie veľa humoru, ale má aj svoju nežnú lyrickú stránku, typickú pre Andreinu piesňovú tvorbu. Spolu s vtipným energickým prejavom Dominiky Kavaschovej sa navzájom krásne dopĺňajú a vytvárajú svieži funky pop s témami lások i rozchodov, sebaprijatia a celkovo zmyslu života.

Na koncerte predstavia výber zo svojej staršej aj najnovšej tvorby z konca roka 2025 vrátane nového albumu Kým zovrie voda. Spolu s nimi vystúpia: Fedor Frešo Jr. (basgitara), Ema Kakarová (bicie), Tibor Feledi (hammond) a Daniel Žulčák (klávesy).

Vstupné: predpredaj Stupava 17.4. - 24€

Koncert na Hlavnom námestí sa koná v rámci Bratislavských mestských dní a vstup je voľný.

Odporúčame

divadlo

Na ceste do Damasku

23.4.2026 - 27.5.2026 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
divadlo

Prešporské porno

Na začiatku roku 1969 ešte stála synagóga na Rybnom námestí a Vydrica pod Hradom, ale nad Československom sa už natrvalo...Viac
Po 4.5.2026 / DPOH
odporúčame!
festival

Jarné Jazzáky: Michael Mayo, Mohini Dey, WAAN

6.5.2026 - 16.5.2026
odporúčame!
party

palicavonzvreca: Vinyl Only Edit: Techno Old School

Pi 15.5.2026 / WAX2
odporúčame!