výstava

1989 Sametová nežná

Tridsať rokov po „Nežnej“ alebo „Sametovej“ revolúcii a tridsať rokov života v slobodnej spoločnosti. To je nepochybne dostatočný dôvod na zamyslenie. Tento dôležitý medzník v dejinách slovenského a českého národa pripomenie výstava fotografií 1989 Sametová nežná.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
29.10.2019 18:30, Ut

Výročie priblíži séria článkov, rozhovorov, komentárov, televíznych programov aj výstav. Chceme sa pridať k týmto spomienkovým oslavám. Zaujíma nás, aký zostal zachovaný vizuálny obraz udalostí roka 1989 a aké najzaujímavejšie momenty zachytili výrazní slovenskí a českí fotografi, či už ich fotografovali ako zamestnanci agentúr a redakcií, z vlastného záujmu alebo ako aktívni účastníci protestov.

„Niektoré snímky sa našli v archívoch autorov a vystavujú sa po prvý raz. Predstavené fotografie piatich slovenských a piatich českých fotografov môžu byť pre pamätníkov výzvou, či si na niektoré z týchto silných obrazov spomenú, pričom sa dozvedia, ktorý fotograf ich vytvoril. Tým mladším môžu sugestívne a v skratke priblížiť vtedajšie udalosti,“ povedal k výstave, ktorú pripravilo České centrum Bratislava, kurátor Tomáš Pospěch.

Miesto: Nádvorie sv. Juraja

Odporúčame

koncert

Vladimír Merta 80

Legenda českého folku a pesničkárstva Vladimír Merta v januári 2026 oslávi životné jubileum 80 rokov. Pri tejto príležitosti...Viac
Št 5.3.2026 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
film

Adamove jablká

Ne 11.1.2026 / Kino Film Europe
odporúčame!
výstava

Jakub Gulyás, Simona Janišová: Tok hmoty

4.12.2025 - 21.2.2026 / Galéria FOG
od vás odporúčame!
koncert

Peter & The Test Tube Babies (UK)

Britský punk rock v podobe kapely Peter and The Test Tube Babies v klube Randal.Viac
Št 29.1.2026 / Randal Club
odporúčame!