prednáška / diskusia

Staromestský salón s Margarétou Musilovou a Ivanou Kvetánovou

Staromestský salón s Margarétou Musilovou a Ivanou Kvetánovou, autorkami knihy Veduta Bratislavy vo Florencii.
Táto akcia sa konala v minulosti

Freska - pohľad  na naše mesto (čiže veduta) z roku 1565 je umiestnená na prvom nádvorí paláca (tzv. Cortile di Michelozzo) a tvorí súčasť série vedút miest Habsburskej monarchie, ktoré sú voľne prístupné hneď pri vstupe do Palazzo Vecchio.

Vytvorené boli pri príležitosti sobáša Johanny Rakúskej, sestry cisára Maximiliána II. Habsburského s Františkom Medicim v roku 1565. Zobrazujú Bratislavu v čase korunovácie cisára Maximiliána II. v roku 1563, tak ako ju zachytil Hans Mayr na grafickom liste, ktorý vlastní Galéria mesta Bratislavy.

Autorky predstavia vedutu a jej skrytý príbeh opísaný v ich novej knihe.

 

 

Odporúčame

iná akcia

Ekovýchova na Kamzíku

Pozývame vás objavovať, bádať, tvoriť, diskutovať a spoznávať svet z nového uhla pohľadu spolu s DAPHNE.Viac
3.8.2025 - 7.9.2025 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík
odporúčame!
výstava

Kvet Nguyễn - Kým voda nezmyje breh

19.6.2025 - 23.11.2025 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Otvorenie výstavy Pozor naivné! + koncerty Zabiť Františka & Tereza Pavlíková

3.8.2025 - 31.1.2026 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
výstava

Jaroslava Bičovská - Kalifornský denník

Keď Jaroslava Bičovská v roku 2003 pristála s rodinou v kalifornskom mestečku Carmel by the Sea, netušila, ako hlboko ju toto...Viac
17.6.2025 - 1.9.2025 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!