Schaubmarov mlyn v Pezinku

galéria
Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Nájdete tu expozíciu mlynárstva a galériu výtvarného umenia, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.
27.05.2023, So - 28.04.2024, Ne
Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení výstava
17.09.2023, Ne - 01.10.2023, Ne
©KEPsign - Marián výstava

V mlyne sa venujeme nielen uchovávaniu kultúrneho dedičstva a prezentácii výtvarného umenia. Organizujeme aj množstvo sprievodných podujatí, ktoré súvisia s vizuálnym umením, prírodou a životným prostredím, remeslami a jedlom.

Počas roka sa môžete zapojiť do workshopov, zúčastniť sa komentovaných prehliadok, koncertov, navštíviť trhy a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

Súčasťou areálu Schaubmarovho mlyna je i ovocný sad, ktorý sa postupne revitalizuje. Po prehliadke mlynskej expozície a aktuálnej výstavy neobíďte ponuku pekných kníh o umení a prírode a rôznych drobností. Oddýchnuť si môžete pri káve a koláčiku. 

Dočasné zatvorenie Schaubmarovho mlyna

Vážení návštevníci,
po spoločnom zvážení epidemiologickej situácie na Slovensku sme sa rozhodli v rámci našej inštitúcie pre jednotný postup. Schaubmarov mlyn od štvrtka 25.11.2021 dočasne zatvárame pre verejnosť. O jeho opätovnom otvorení budeme informovať.

Čas využijeme na projekt obnovy stálej expozície mlynárstva, na open call k rezidenciám 2022 a na vzdelávacie a sprievodné programy k výstave Miznúce telo a k mlynárskej expozícii. Veríme, že sa čoskoro budeme môcť opäť stretnúť fyzicky na dvore mlyna. Dovtedy s vami ostávame v digitálnom priestore.
 

Cesta:

Autom:

Z Bratislavy – autom po ceste č. 503. Mlyn sa nachádza približne 4 km od centra Pezinka na ľavej strane Malackej cesty v smere na Pezinskú Babu.

Hromadnou dopravou:
Autobusom smer Pezinok, nemocnica. Vystúpte na zastávke Pezinok, Polesie a choďte chvíľu späť smerom do mesta.

Pešo:
Prejdite pešo po červenej turistickej značke – prechádzka z centra mesta trvá približne 40 minút. 

Schaubmarov mlyn
Cajlanská 255
90201 Pezinok


02/204 761 00
zuzana.palicova@sng.sk

http://www.sng.sk/pezinok
Otváracie hodiny:
Št: 9 - 16
Pi: 9 - 16
So: 10 - 18
Ne: 10 - 18
Vstupné:

dospelý 3 €
študenti, seniori, ZŤP 1,50 €
rodina 7 €