Schaubmarov mlyn v Pezinku

galéria
Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Nájdete tu expozíciu mlynárstva a galériu výtvarného umenia, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.

V mlyne sa venujeme nielen uchovávaniu kultúrneho dedičstva a prezentácii výtvarného umenia. Organizujeme aj množstvo sprievodných podujatí, ktoré súvisia s vizuálnym umením, prírodou a životným prostredím, remeslami a jedlom.

Počas roka sa môžete zapojiť do workshopov, zúčastniť sa komentovaných prehliadok, koncertov, navštíviť trhy a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

Súčasťou areálu Schaubmarovho mlyna je i ovocný sad, ktorý sa postupne revitalizuje. Po prehliadke mlynskej expozície a aktuálnej výstavy neobíďte ponuku pekných kníh o umení a prírode a rôznych drobností. Oddýchnuť si môžete pri káve a koláčiku. 

Vstup do mlyna a komentovaná prehliadka mlynskej expozície je možná každú celú hodinu počas otváracích hodín. Posledný vstup sa koná hodinu pred zatvorením.

Cesta:

Autom:

Z Bratislavy – autom po ceste č. 503. Mlyn sa nachádza približne 4 km od centra Pezinka na ľavej strane Malackej cesty v smere na Pezinskú Babu.

Hromadnou dopravou:
Autobusom smer Pezinok, nemocnica. Vystúpte na zastávke Pezinok, Polesie a choďte chvíľu späť smerom do mesta.

Pešo:
Prejdite pešo po červenej turistickej značke – prechádzka z centra mesta trvá približne 40 minút. 

Schaubmarov mlyn
Cajlanská 255
90201 Pezinok


02/204 761 00
zuzana.palicova@sng.sk

http://www.sng.sk/pezinok
Otváracie hodiny:
Št: 9 - 16
Pi: 9 - 16
So: 10 - 18
Ne: 10 - 18
Vstupné:

dospelý 3 €
študenti, seniori, ZŤP 1,50 €
rodina 7 €