Karloveská knižnica

knižnica

Miestna knižnica v Karlovej Vsi sa nachádza priamo v centre Karlovej Vsi na Jurigovom námestí 9. Jej poslanie je poskytovanie služieb v oblasti vzdelávania, výchovy a využívania voľného času všetkým vekovým, sociálnym aj profesným skupinám čitateľov. 

odporúčame!

ONLINE KATALÓG

V súčasnosti knižnica eviduje vo voľnom výbere 35 247 kníh, z toho (2016):
19 844 kníh beletrie pre dospelých

Nájdete u nás slovenskú aj svetovú beletriu, detektívky, historické romány, romány z lekárskeho prostredia, sci-fi a fantasy aj poéziu.
8 805 kníh beletrie pre deti

K dispozícii sú rozprávky, dobrodružná literatúra, povesti a báje, dievčenské romány, detská poézia aj doplnkové čítanie pre školy
6 598 kníh náučnej literatúry pre deti aj dospelých

6 druhov novín a časopisov
Oddýchnuť a vychutnať si ticho v knižnici môžete aj pri čítaní denníkov Pravda, Nový čas a Sme, mesačníku Zdravie, Nový čas pre ženy – Bývanie a týždenníku Nový čas pre ženy.

Doplnkové služby
Poskytujeme tiež bibliograficko – informačné služby, t. j. čitateľom vyhľadáme potrebné informačné pramene v našom fonde a tlač dokumentov.

Knižné búdky
V našich knižných búdkach si môžete nájsť knihu, aká sa vám páči a tiež budeme radi, ak ich doplníte svojimi. Dopĺňame ich tiež z darov čitateľov. Nájdete ich na Molecovej, pri Vodárenskom múzeu, pri Botanickej záhrade, pri Miestnom úrade, na Školskom námestí, v Líščom údolí (2 búdky, 1 čitáreň v altánku)

Internet
Pre verejnosť je k dispozícii 1 počítač s tlačiarňou s prístupom na internet.

Podujatia
Knižnica organizuje čítačky a diskusie so spisovateľmi a osobnosťami Karlovej Vsi vo svojich priestoroch a v Letnej čitárni v Líščom údolí. Spolupracuje s materskými a základnými školami v Karlovej Vsi, pre ktoré organizujeme exkurzie, rozprávkové dopoludnia. Nájdete nás aj na Karloveských hodoch a Majálese, kde milovníkom kníh ponúkame workshopy a knižný bazár.

Veľmi obľúbená je aprílová Noc s Andersenom, kde je vždy pripravený bohatý kultúrny program pre jej účastníkov – 7 – 11 ročné deti. Akcia sa začína v popoludňajších hodinách a končí pred polnocou. Deti potom spia v spacích vakoch medzi svojimi obľúbenými knižkami.

Knižnica - Karlova Ves
Jurigovo námestie 9
84105 Bratislava


02 / 707 11 500
kniznica@karlovaves.sk

http://www.karlovaves.sk/miestna-kniznica
Otváracie hodiny:
Po: 13 - 19
Ut: 09 - 16
St: 09 - 19
Št: 09 - 16
Pi: 09 - 16
Vstupné:

deti do 15 rokov - bezplatne
dospelí - 4 €
dôchodcovia - 3 €