Horáreň - Horský park

kaviareň
iné miesto

Horáreň v Horského parku sa vďaka dlhoročnej starostlivosti Nadácie Horský park stala obľúbeným miestom občianskych a kultúrnych aktivít. Nájdete tu aj sympatickú kaviareň Libresso Horáreň.

Horáreň horský park aj celé stredisko Horský park je pre Coronavirus do odvolania zatvorené.

Horáreň v Horského parku sa vďaka dlhoročnej starostlivosti Nadácie Horský park stala obľúbeným miestom občianskych a kultúrnych aktivít. Nájdete tu aj sympatickú kaviareň Libresso Horáreň.

Horáreň Horský park sa nachádza pri vstupe do Horského parku. Horský park aj samotná budova Horárne pred viac než 130 rokmi. Horáreň zrenovovala a v roku 1994 ju pre verejnosť otvorila Nadácia Horský park, ktorá sa výrazne zasadzuje aj o ochranu a zmysluplné vyžívanie Horského parku v dnešných dňoch.

Stala sa vyhľadávaným miestom odpočinku, stretávania sa ľudí a originálnym kultúrnym centrom Bratislavy.

Jej súčasťou je aj záhrada s detským ihriskom a libresso s vynikajúcou kávou a tradičnými bratislavskými orechovými a makovými rožkami. Počas leta sa tu konajú rôzne kultúrno-spoločenské podujatia.

Nadácia Horský park Nadácia Horský park prevádzkuje a zveľaďuje stredisko Horáreň Horský park, Lesné Kino, Mama centrum, Lesnú školu a ďalšie skvelé aktivity. Ochraňuje a pomáha udržiavať Horský park, angažuje sa v prospech Vnútorných hôr (kopcovitého stredu mesta), v prospech Bratislavy a okolitého rakúsko – slovensko – maďarského regiónu.

Prebúdza, pestuje a prehlbuje: vzťah občanov k prírode, k životnému prostrediu, ku kultúrnym hodnotám, k spoločnosti, k iným občanom, každého k samému sebe. Angažuje sa do ochrany a záchrany stromov. Zaoberá sa otázkami efektivity práce občianskych organizácií. Cielenými aktivitami pomáha mestu a regiónu a ich obyvateľom.

Libresso Horáreň V Horárni pri hlavnom vstupe do Horského parku, jestvuje už 17 rokov malá sympatická kaviareň – Libresso. Svojou originalitou a láskavou atmosférou priťahuje pozornosť kultivovaných l’u­dí.

Kaviareň – Libresso sa nachádza priamo v budove Horárne, vchod do nej je odspodu – z južnej strany, od Horského parku. Kaviareň ponúka miesto pre cca. 24 hostí, príjemný, nefajčiarsky, v lete chladný, v zime teplý klenutý priestor. Kúri sa tu drevom a ponúka bežný kaviarenský sortiment. Známa je najmä gurmánskou kávou, varenou čokoládou (z mlieka a čokolády), čajíkmi, vareným vínkom, štrúdľami, bratislavskými rožkami ale hlavne obľúbenými pečenými domácimi dobrotami pani Celestíny.

Kaviareň je otvorená denne od 10:00 do 22:00 hod., prevádzkuje ju spoločnosť Zdravíčko, s.r.o. Informácie o prevádzke a rezervácie na tel. 02/5478 9050 (prevádzka – Július Gelžinský, 0911 233 027).

Ku kaviarni prislúcha terasa, ktorá je čiastočne krytá strechou a ponúka pohľad do prírody Horského parku. Kaviareň poskytuje servis aj hosťom na záhrade horárne, prípadne aj pre akcie usporadúvané na záhrade, alebo v Lesnej škole.

Horáreň - Horský park
Lesná 1
81104 Bratislava


+421 903 580 111
info@horaren.sk

http://www.horaren.sk
Otváracie hodiny:
Ut: 10 - 22
St: 10 - 22
Št: 10 - 22
Pi: 10 - 22
So: 9 - 22
Ne: 9 - 22