La Komika

divadlo

Autorské divadlo pod taktovkou režiséra Karola Vosátka. Od novembra 2015 uvádza svoj pravidelný repertoár na Michalskej 5 v Bratislave.

---

V novembri 2015 vzniká v Bratislave nové autorké divadlo pod taktovkou autora a režiséra Karola Vosátka.

Pri jeho réžijnej tvorbe vyrástlo množstvo hercov: Slávka Halčáková, Peťa Polnišová, Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Zuzana Porubjaková, Peter Sklár, Peter Bathyiáni a mnohí ďalší...

Z jeho dielne už dlhé roky vychádzajú mnohé úspešné projekty, ktoré sú a boli aj po mnohých rokoch od premiéry (napr. Modelky alebo English is easy... ), beznádejne vypredané. Karol Vosátko si vyberá silné témy, ktoré divákovi predkladá ako komédie.

Vzhľadom k pretlaku kvantity umeleckých ideí dvoch výrazných osobností divadla Gunagu – Karola Vosátka a Viliama Klimáčka po 23 rokoch práce v divadle Gunagu otvára nový priestor. Založenie divadla La Komika, nového divadla Karola Vosátka je teda prirodzenou kontinuitou jeho doterajšej úspešnej umeleckej divadelnej činnosti.

Autorské divadlo predstavuje prioritnú líniu činnosti divadla La Komika. Nositeľom umeleckej koncepcie je v jednej osobe autor a režisér Karol Vosátko. Filozofiou umeleckej produkcie nového divadla La Komika je spracúvať na javisku aktuálne témy so silnou spoločenskou závažnosťou, podávané inscenačnými postupmi jedinečnou poetikou Karola Vosátka. Cieľom je prezentovať súčasnú pôvodnú slovenskú dramatickú tvorbu a prispievať k rozvoju slovenského divadelného umenia.

La Komika
Michalská 5
81001 Bratislava


+421 905 518 667
vosatkovan@gmail.com

www.lakomika.sk
Otváracie hodiny:
Vstupné:

Vstupenky si môžete zakúpiť cez Ticketportal.