literárna akcia

Večer s vydavateľstvom

Spoznajte malé vydavateľstvo E. J. Publishing s vášňou pre krásne knihy. Hosťom Jany Beňovej bude vydavateľka Jana H. Hoffstädter a Ján Púček, autor knihy Karpaty.
Táto akcia sa konala v minulosti

E. J. PUBLISHING je malé vydavateľstvo, ktoré vzniklo v roku 2018 sa špecializuje na knihy pre deti a mládež, postupne pribúdajú aj zaujímavé tituly pre dospelých.

Vydáva knižky krásne obsahom aj vizuálne. V edičnom pláne nájdete knižky autorské aj prekladové. Zo zahraničia sa snaží prinášať zaujímavé tituly, pri domácej tvorbe spolupracuje s tými najlepšími autormi, ilustrátorkami, dizajnérmi, prekladateľkami zo Slovenska a občas aj zo zahraničia. Obsahovo sa venuje rôznym témam, nebojí sa ani tých menej populárnych, ale ani kníh čisto zábavných. V portfóliu nájdete tiež komiksy, ktoré sú srdcovou záležitosťou.
Podporujeme čítanie pre radosť. 

Kniha Karpaty

Potulky po skutočnej i vymyslenej krajine. Karpaty! Tu som! Alebo nie? Krajina detstva a dospievania. Osvojená, prežitá, opustená a znovu nájdená. Krásna. No pre každého iná.
Hranice tejto krajiny nie sú pevné. Pohybujú sa niekde na pomedzí reality a sna. Stretávajú sa v nej deti, tuláci, pútnici, drevorubači, grófi, mnísi, vynálezcovia, letci, filozofi aj spisovatelia. A napokon i celkom obyčajní ľudia.

V tejto knižke nájdete množstvo príbehov, pozorovaní, zápiskov i úvah. Históriu i dnešok. Skutočnosť i fikciu. Násilie i nehu. Dejiny Pálffyovcov aj kamióny plné kameňov. Kvitnúcu jar aj snehom podlomené stromy. A ak budete chcieť, poslúži vám ako sprievodca po Malých Karpatoch, vďaka ktorému sa zaručene kamsi zatúlate. Kamsi, kde vás to uchváti. Tým či oným spôsobom.

Táto knižka ponúka zápis všedných dní prežitých uprostred nevšednej krajiny, v ktorej sa obyčajná prechádzka za dedinu mení na dobrodružstvo či výlet do minulosti plný nečakaných súvislostí. Poďte sa s nami prejsť!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.