literárna akcia

Ralph Waldo Emerson: Príroda — uvedenie knihy a diskusia

Uvedenie slovenského vydania eseje Príroda od legendárneho zakladateľa hnutia transcendentalistov Ralpha Walda Emersona v preklade Vladislava Gálisa.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Hipsterská nostalgia milovníka veľkomesta za úprimnosťou a tradíciami vidieka, komunitné záhrady uprostred veľkomiest, silnejúce hlasy za spomalenie života, dôraz na ekologické hospodárstvo a biokvalitu potravín či nadšenie pre zdravý životný štýl, prenikajúce zo subkultúrnych okrajov do mainstreamu, sú aktuálne dôkazom, že putá s prírodou chcú byť obnovené. Súčasník si pri svojom hľadaní zaslúži sprievodcu, magickú pomôcku ako rozprávkový hrdina na výprave svojho života – a esej Príroda môže pre niektorých túto funkciu plniť.

Nový slovenský preklad slávnej Emersonovej eseje vydali občianske združenia Štiavnické vrchy a Societas Historiae Artium v zberateľskej edícii s fotografiami Andreja Vangu, úvodným slovom Mikuláša Hubu, Erika Baláža a doslovom Michaely Malíčkovej.

Na uvedení knihy budú diskutovať:
Michaela Malíčková, estetička
Mikuláš Huba, ekológ
Vladislav Gális, prekladateľ

Diskusiu moderuje Rado Sloboda.

Na podujatí bude zároveň možné zakúpiť knihu Príroda.
Vstup je voľný.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Slavo Sochor. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.