literárna akcia

Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 / BRaK 2019

Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 dvaja českí autori, jedni z najlepších svojej generácie, sa stretnú na debate počas otvorenia festivalu BRaK – a to dokonca vo výnimočnom priestore krytu pod Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jeden fenomenálne píše, druhý majstrovsky kreslí. Spolu vytvorili známy komiks Alois Nebel a kapelu Kafka Band, ktorá neskôr večer aj zahrá skladby z nového a oceňovaného albumu Amerika v rámci podujatia Koncert Kafka Band / BRaK 2019.

Rudiš predstaví slovenským čitateľom svoje najnovšie diela: novelu Český ráj, s ktorou precestoval niekoľko krajín a ktorá sa odohráva v saune za českým malomestom. Niekoľko chlapov sa tu pravidelne stretáva, spomína na staré časy a zároveň sa obáva neistej budúcnosti. Rudiš prezradí viac aj o ďalšej novinke Winterbergova poslední cesta, ktorá vyšla zatiaľ len v nemčine.

Jaromír 99 (celým menom Jaromír Švejdík) zas povie viac o komikse Zatím dobrý, ktorý pripravil podľa románu Jana Nováka. Je to napínavý western z čias Studenej vojny: pätica mládíkov s pištoľami sa v ňom postaví armáde východonemeckej Volkspolizei. Z čias komunizmu je aj ďalší jeho úspešný komiks Zátopek.

Moderuje Michal Hvorecký.
Vstup na debatu je voľný.

Viac o festivale BRaK