letný festival

Žákovic Open 2019

Festival Žákovic Open, ktorý sa chystá na svoj 19-ty ročník! Najobľúbenejší rodinný festival v prekrásnej Bošáckej doline pripravil pre fanúšikov opäť fantastický program! 2. a 3. augusta to v Trenčianskych Bohuslaviciach rozbalia!
Táto akcia sa konala v minulosti

Malý festival s veľkým srdcom! Tak nazvala Žákovic Open skupina Le Payaco, ktorá patrí do inventáru tohto rodinného festivalu s neopakovateľnou atmosférou. Tento rok vypukne Žákovic Open v prekrásnej Bošáckej doline 2. až 3. augusta. V Trenčianskych Bohuslaviciach to okrem Le Payaca rozbalia kapely Billy Barman, Vidiek a samozrejme skupina HEX, ktorá stála pri zrode festivalu. Po prvýkrát zažije festival populárny detský program Paci Pac deťom, ktorý zahrá svoje najúspešnejšie pesničky. Na pódiu sa predstaví aj Opica, Slon a Vláčik, na ktorých sa zabavia nielen deti, ale aj dospelý!

V Trenčianskych Bohuslaviciach nemôže chýbať skupina HEX, ktorá obľúbený festival vlastne zakladala! Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados zahrajú megahity „Keď sme sami“, „Nikdy nebolo lepšie“ či „V piatok podvečer“ a ako vždy roztancujú celý areál.

Podobný názor na malebné prostredie Bošáckej doliny a festival má skupina Le Payaco. Trojica hudobníkov Juraj Vitéz, Tomáš Sloboda a Martin Stempel určite ulahodia fanúšikom hitmi „Dobrý večer priatelia“, „Sadni si mi na kolená“ či „Ochorel som smútkom belasým“.

Bratislavská formácia Billy Barman zahrá na festivale už po niekoľkýkrát a predstaví naživo aj nový singel „Doba, Doba“.

Premiéru na festivale bude mať pesničkový projekt pre deti s názvom Paci Pac. Vznikol pred piatimi rokmi, kedy Mário Praženec, gitarista skupiny IneKafe začal písať pesničky pre deti. Bránu do tohto sveta mu otvorila jeho dcérka Hanka. Pre ňu napísal prvú pesničku "Ťapi ťap", ktorá mala obrovský úspech. Následne vzniklo celé CD a dnes ma Paci Pac  na konte niekoľko DVD a CD, za ktoré získalo aj platinové platne. Na spev oslovil šikovnú herečku Adrianu Pešinovú, ktorá sa s touto úlohou perfektne stotožnila. Jej úprimný vzťah k deťom oslovil tisícky detí a rodičov a aj vďaka tomu ma Paci Pac vyše 170 tisíc odberateľov na youtube. 

Na festivale vystúpia aj Katarína Knechtová, kapely Puding pani Elvisovej, Saténove ruky a Davová Psychóza. Festival zabezpečuje kyvadlovú dopravu a parkovanie zdarma.

Program: 
piatok
Katka Knechtová
Billy Barman
Puding Pani Elvisovej
Davová psychóza
Cpt. Slice
October - U2 revival

sobota
Hex 
Vidiek
La Payaco
Paci Pac
Saténové ruky
Trolejboys
Rust2Dust

Žákovic Open - webstránka

----------------

Vstupenky: 24€ / 18€ / 35€


Odporúčame

výstava

Matej a Juraj Krén / Knihy - Obrazy

26.9.2019 - 1.3.2020 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
film

Vtedy v Hollywoode

So 25.1.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Panikári - chlapská odpoveď na Klimaktérium

Št 27.2.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

MFFK Febiofest 2020

Bratislava v marci na 7 dní znova ožije filmom! Počas týždňa od 11.3.2020 do 17.3.2020 bude v bratislavských kinách a iných...Viac
11.3.2020 - 17.3.2020 / Kino Lumière
odporúčame!