festival
letný festival

Open Jazz Fest

Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. Sisa Michalidesová, Csaba Tóth Bagi, Wojtek Pilichowski.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program otvorí skladateľka, aranžérka, herečka, klaviristka a flautistka Sisa Michalidesová so svojim projektom Colours of Solitude z ktorého vzniklo aj CD nahrávané v USA. Na projekte si zahralo veľa zahraničných hudobníkov, no z pochopiteľných dôvodov príde tentokrát na festival so slovenskou zostavou, čo ale určite neuberie na kvalite. Mená ako Peter Preložník – klávesy, Milo Suchomel – saxofón, či Martin Valihora sú toho zárukou.

Prvým zahraničným hosťom bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky, až po beboppy, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby , ktoré má vášeň, dušu a tradíciu.

Headlinerom večera bude hviezdny poľský hosť Wojtek Pilichowski. Je to basgitarista, skladateľ a producent. Od roku 1994 nahral 14 samostatných albumov vrátane troch živých nahrávok vydaných aj na DVD. Spolupracoval aj s mnohými špičkovými umelcami na ich projektoch a nahral viac ako 200 albumov. Mnoho rokov hrá na najvýznamnejších svetových festivaloch, vrátane Bass Player Live, Euro Bass Day v Taliansku a na mnohých ďalších. Bol ocenený mnohými oceneniami, z toho 16x za najlepšieho poľského bassgitaristu.
 

Vstupné: 30€ v predpredaji

Odporúčame

party

Drop w/ Jimmy Pé & Guests

So 8.8.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Cineama 2020

5.8.2020 - 5.8.2020 / Kino Film Europe
od vás odporúčame!
koncert

Viva Musica! Lenka Molčányová: Baroque goes jazz

Št 13.8.2020 / Eurovea
odporúčame!
party

Ajlávmjuzik: DJs MtotheG a FOM

Pi 7.8.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!