letný festival

Hviezdne noci Bytča - medziročník

Festival Hviezdne noci s podtitulom medziročník tento rok prichádza síce v kapacitne a priestorovo obmedzenom režime, ale zároveň predstavuje návštevníkovi ešte nepoznané novoobjavené miesta uprostred areálu bývalého bytčianskeho pivovaru Popper. Priestory bývalej ľadovne a jej okolie ponúknu počas troch dní rôzne formy a podoby umenia od množstva koncertov a divadelných predstavení, cez letné kino, workshopy a diskusie, až po bohatý detský a výtvarný program.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudobný program sa snaží búrať hranice. V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať rôzne premeny elektronickej hudby od vizuálne pestrého a o živé prvky doplneného Autumnist, cez ambientne ladených Tittingur až po surové techno Matweho. Jemnejšie stránky predstavia svieže indie-rockové zoskupenie Sam Handwich, chytľavý indie-popový Sushicide a lokálno-svetové Charmsove deti.

Na terase sa predstaví Nina Kohoutova so svojím krehkým pesničkárstvom a rôzne polohy hiphopu sa budú prezentovať prostredníctvom českých experimentálnych Laokoon a nekompromisného Čavalenkyho. Ako vrchol hudobného programu od Katarína Máloková zaznie jej nový oceňovaný album Postalgia.

Prvým divadlom, ktoré zabehne novovzniknutý priestor, bude legenda alternatívneho divadla na Slovensku – Divadlo Stoka, ktoré si uvedomuje viac ako ktorékoľvek iné potrebu existencie priestorov pre tvorbu. Divadlo Odivo, ktoré vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty. Multisenzorická tanečná performance skupiny ASMR crewotočí Ladovňu na ruby, pretože divadlo už dávno nepatrí len na pódium.

Program bude v nasledujúcich dňoch doplnený o ďalšie mená zo slovenskej a českej scény.

Sledujte a kupujte lístky, lebo ako iste viete, dnes je kapacita všade obmedzená a vy tu nemôžete chýbať.
Tento rok sa ide na dovolenku do Bytče!

Predpredaj – lístok na celý festival 20€
Predaj na mieste – lístok na celý festival 25€ / 20€ zľavnený (študent, senior, ZŤP)
Predaj na mieste – jednodňový lístok 15€
Predaj na mieste – lístok na celý festival (deti do 13 rokov) 10€
*deti do 3 rokov zdarma

Viac info na webstránke festivalu

Odporúčame

divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
28.11.2020 - 4.12.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 12.12.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
výstava

Filozofi v novembri 1989

30.10.2020 - 29.11.2020 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!