letný festival

Hviezdne noci Bytča - medziročník

Festival Hviezdne noci s podtitulom medziročník tento rok prichádza síce v kapacitne a priestorovo obmedzenom režime, ale zároveň predstavuje návštevníkovi ešte nepoznané novoobjavené miesta uprostred areálu bývalého bytčianskeho pivovaru Popper. Priestory bývalej ľadovne a jej okolie ponúknu počas troch dní rôzne formy a podoby umenia od množstva koncertov a divadelných predstavení, cez letné kino, workshopy a diskusie, až po bohatý detský a výtvarný program.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudobný program sa snaží búrať hranice. V industriálnych priestoroch bývalej ľadovne miestneho pivovaru môžete očakávať rôzne premeny elektronickej hudby od vizuálne pestrého a o živé prvky doplneného Autumnist, cez ambientne ladených Tittingur až po surové techno Matweho. Jemnejšie stránky predstavia svieže indie-rockové zoskupenie Sam Handwich, chytľavý indie-popový Sushicide a lokálno-svetové Charmsove deti.

Na terase sa predstaví Nina Kohoutova so svojím krehkým pesničkárstvom a rôzne polohy hiphopu sa budú prezentovať prostredníctvom českých experimentálnych Laokoon a nekompromisného Čavalenkyho. Ako vrchol hudobného programu od Katarína Máloková zaznie jej nový oceňovaný album Postalgia.

Prvým divadlom, ktoré zabehne novovzniknutý priestor, bude legenda alternatívneho divadla na Slovensku – Divadlo Stoka, ktoré si uvedomuje viac ako ktorékoľvek iné potrebu existencie priestorov pre tvorbu. Divadlo Odivo, ktoré vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty. Multisenzorická tanečná performance skupiny ASMR crewotočí Ladovňu na ruby, pretože divadlo už dávno nepatrí len na pódium.

Program bude v nasledujúcich dňoch doplnený o ďalšie mená zo slovenskej a českej scény.

Sledujte a kupujte lístky, lebo ako iste viete, dnes je kapacita všade obmedzená a vy tu nemôžete chýbať.
Tento rok sa ide na dovolenku do Bytče!

Predpredaj – lístok na celý festival 20€
Predaj na mieste – lístok na celý festival 25€ / 20€ zľavnený (študent, senior, ZŤP)
Predaj na mieste – jednodňový lístok 15€
Predaj na mieste – lístok na celý festival (deti do 13 rokov) 10€
*deti do 3 rokov zdarma

Viac info na webstránke festivalu

Odporúčame

divadlo

Horror Show

Pi 29.1.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presunul o rok. Všetky vstupenky ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú,...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / planéta Zem
odporúčame!
film

Hitler verzus Picasso

Picasso, Monet, Chagall, Matisse, Kokoschka – nacisti ich vo svojej dobe verejne označili za „neschopných šarlatánov“ a ich diela...Viac
Ne 31.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!