letný festival

FLAAM festival 2019

6. ročník FLAAM festivalu sa bude po prvýkrát počas dvoch dní: 16. – 17. augusta v outdoorovom kultúrnom centre Hidepark v Nitre.
Táto akcia sa konala v minulosti

V intímnej atmosfére vďaka obmedzenej kapacite na 1000 návštevníkov sa na Flaame 2019 predstaví až 22 účinkujúcich: napríklad hviezdny britský producent Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, kultová španielska kapela Seward či slovenskí Katarzia & Pjoni, Bad Karma Boy a FVLCRVM.

Line-up:
Iglooghost (UK) / Low Roar (US) / Seward (ES) / Fenster (DE) / Katarzia & Pjoni (SK) / Mucha (CZ) / Bad Karma Boy (SK) / FVLCRVM (SK) / LUVVER (SK) / Katarína Máliková (SK) / Isama Zing (SK) / Karpov Not Kasparov (RO) / Market (CZ) / 1flfsoap (CZ) / Eva Porating (SK) / The High Corporation (CZ) / Ariana (CZ) / ManMachine (HR) / Nada El (SK) / Still Sparkling (SK) / Bilčo (SK)

Oficiálna stránka festivalu

----------

Kapacita je obmedzená.
Vstup: do 15.5. 15€ / do 15.7. 20€ / do 15.8. 25€ / na mieste 29€


Hravosť a drzosť v intímnej atmosfére len s ďalšou tisíckou ľudí. Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 16. a 17. augusta prídu do Nitry hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward či slovenskí Katarzia, FVLRCVM a Bad Karma Boy.

„Na Slovensku podľa nás chýba malý a intímny festival, na ktorom okrem slovenských a českých kapiel dostanú priestor aj zaujímavé mená z nezávislej svetovej scény. Tak to chceme napraviť,” hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák. V zahraničí sú podobné festivaly bežné, organizátori Flaamu sa inšpirovali najmä českým festivalom Beseda u Bigbítu či britskými “boutique” festivalmi ako Barn On The Farm alebo In The Woods. Tie majú vďaka obmedzenej kapacite jedinečnú intímnu atmosféru a sú v mnohom odvážnejšie ako iné lokálne festivaly.

FLAAM je preto skvelou správou pre všetkých fanúšikov nezávislej hudby a umenia, ktorí neobľubujú davy na veľkých festivaloch - má totiž striktne obmedzenú kapacitu na 1000 návštevníkov. Ako bude teda vyzerať tohtoročný FLAAM?

Odporúčame

film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
So 29.2.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Nová dráma 2020

11.5.2020 - 16.5.2020 / Bratislava
odporúčame!
film

25 km/h

24.2.2020 - 7.3.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
party

Gopnik Party

So 28.3.2020 / Majestic music club
odporúčame!