koncert
literárna akcia

Vianočná rocková poézia a kapustnica – Martin Sarvaš a hostia

Po úspešnom septembrovom koncerte piesní textára a básnika Martina Sarvaša Vás s radosťou pozývame na jedinečný koncert výberu jeho vianočných textov v interpretácií výnimočných hostí, ako napríklad hudobné duo Lady Jane & Kešu, herec a moderátor Peter Kočiš a mnohí ďalší. Nechajte sa prekvapiť! Prezradíme ale, že bude aj chutná a voňavá kapustnica!
Táto akcia sa konala v minulosti

Martin Sarvaš
Považovaný za pravdepodobne najvýznamnejšieho slovenského rockového textára, ktorého piesne vošli do dejín slovenskej hudobnej scény – písal texty pre skupiny Hex, Fragile, Dorian Gray, Magma, Elán, Fermáta, Isabelle, Ewelin, YPS, Modus, Dereš, Kollárovci, pre Janka Lehotského, Petra Lipu, Laca Lučeniča, Ľuba Beláka, Paľa Haberu, Zdenu Studenkovú, Ivana Tuliho Vojteka, Ľuba „Kyslíka“ Stankovského, Dušana Grúňa, Petra Vašeka, samozrejme, Peciho Uherčíka (Loď do neznáma), Braňa „Temeraf“ Černáka (Satelit Rock), Thomasa Puskajlera a ďalších interpretov. Rovnako úspešný aj je v hudobnom divadle – z jeho pera vyšli pôvodné a prebásnené texty muzikálov a spevohier Mamma Mia, Boyband, Aj muži majú svoje dni, Sluha dvoch šéfov, Sudcove starosti, Bátoryčka, Panikári, František z Assissi, Námestíčko, Čertice či Klimaktérium, ktoré vznikli na pôde Divadla Nová scéne Bratislava, Divadla Andreja Bagara Nitra, Divadla Jonáša Záborského v Prešove, Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene či Divadla komédie v Bratislave.

Všetky Sarvašove texty vyšli po prvýkrát vo vyše štyristostranovej publikácii s názvom „Zatiaľ toľko / Čo deň to text“ (Vydavateľstvo Víta Filu FiDaT, 2019), ktorá je súhrnom tvorby autora od jeho začiatkov v roku 1979 až podnes. Obsahuje taktiež všetky pôvodné piesňové texty pre skupinu Tublatanka a ich doteraz nezverejnené anglické verzie. Zaujímavosťou sú rôzne menej známe verzie a varianty textov, vlastnoručné autorské poznámky autora a protagonistov jednotlivých projektov, dobové dokumenty, ako aj reprodukcie Sarvašových výtvarných pokusov. A pri ich rešerši autor prišiel na to, že je tvorba obsahuje množstvo textov práve s vianočnou tematikou. A práve preto sa rozhodol usporiadať koncert jeho textov piesní s významnými hosťami večera. A, samozrejme, túto jedinečnú publikáciu si budete môcť zakúpiť a dať podpísať autorom práve počas večera v Siedmej strune.

Martin Sarvaš (1961) je absolvent katedry urbanizmu a územného plánovania na Fakulte architektúry SVŠT (STU). Pôsobil ako manažér skupiny Tublatanka v jej najplodnejšom období 1982 – 1992. Bol zakladajúcim členom a predsedom Rady Slovenskej hudobnej asociácie, zakladajúcim členom, neskôr výkonným tajomníkom a v súčasnosti predsedom Rady Zväzu autorov a intepretov, ktorá udeľuje výročné hudobné ceny ZAI. Bol autorom a moderátorom cyklických rozhlasových (Rádio Report, Rockovanie, Rodná Hruda) a televíznych relácií (Top 20 Slovakia, Varúj, Boom, Úlety, Lunatéka, Chalupárium). Vo vlastnej agentúre MSP organizoval vystúpenia zahraničných umelcov (Chippendales, Harlem Globetrotters) a pod značkou MSP Records vydával hudobné nahrávky domácich intepretov. Neskôr pracoval v štátnej správe, v rokoch 2008 – 2013 pôsobil v diplomacii ako riaditeľ Slovenského inštitútu v Berlíne. V súčasnosti je riaditeľom Domu kultúry Zrkadlový háj v Petržalke.

Fb event

--

Vstupné: dobrovoľné

Odporúčame

film

Amnestie

Film Amnestie sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si...Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
výstava

100 rokov dizajnu – prvá expozícia Slovenského múzea dizajnu

Expozícia 100 rokov dizajnu vznikla pri príležitosti 100. výročia založenia ČSR a 25. výročia vzniku Slovenskej republiky.Viac
17.1.2020 - 17.3.2020 / Slovenské múzeum dizajnu
odporúčame!
koncert

Iamx acoustic

Št 7.5.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

Pavol Hammel

Ne 8.3.2020 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!