koncert

Yīn Yīn (NL)

Zblízka aj z ďaleka – inšpirácia v ázijskom svete s holandským pohľadom. Psychedelická skupina Yīn Yīn vystúpi v marci po prvýkrát na Slovensku. Ešte pred týmto vystúpením im vyjde v prestížnom vydavateľstve Glitterbeat Records tretí album Mount Matsu, ktorým sa chcú dostať na vrchol sveta.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Pri pohľade na názov skupiny Yīn Yīn, by sa mohlo zdať, že svoje korene majú v Ázii. Lenže partia „blondiakov“ v kimonách pochádza z holandského mesta Maastrichtu. Hudobní snílci a noční ľudia, ako seba sami občas nazývajú, sa stretávali počas hrávania na vlastných DIY parties. Z týchto session sa neskôr rozhodli urobiť mixtape ich obľúbenej hudby z južnej a východnej Ázie – Thajska, Kambodži. No keďže nechceli iba púšťať hudbu, ale aj ju hrať, nanosili si do skúšobne veľa nástrojov a za tri dni vzniklo množstvo skladieb.

Kapela išla touto cestou a pribrala aj ďalšie vplyvy – najmä psychedelický sound a diskotékové rytmy. Vznikol zaujímavý mix, ktorý priťahoval k sebe čoraz väčšie publikum. K tomu im dopomohlo aj vystúpenie pre kultovú seattleaskú stanicu KEXP. To bolo obdobie albumu The Rabbit That Hunts Tigers (Bongo Joe Records) z roku 2019 – inšpirovaný thajským psychedelickým rockom. O tri roky neskôr vyšiel rovnako cenený The Age Of Aquarius (Glitterbeat Records) – so spirituálnejším a kozmickým zvukom. 

Teraz prichádza ďalšia éra s oznámenou doskou Mount Matsu (Glitterbeat Records), ktorá vyjde 19. Januára 2024. Inšpirácia k novej tvorbe prišla z krajiny vychádzajúceho slnka – Japonska. Vôbec po prvýkrát na nej pracovali všetci členovia kapely Kees Berkers (bicie), Remy Scheren (basgitara), Erik Bandt (gitara),  Robbert Verwijlen (klávesy), keď prišli s konceptom ponoriť sa do japonskej kultúry a ozvláštniť ju psychedelickým disco, funky, elektronikou a tribal prvkami.

Na koncerte tak zaznie divoký mix všetkých albumov.

Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of...

Vstupné: predpredaj 22€

Odporúčame

výstava

Karol Plicka - Album k 10. výročiu Matice Slovenskej v Čadci

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátor: Martin KleiblViac
2.11.2023 - 30.6.2024 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!
film

Všetci ľudia budú bratia

Dlhoočakávaná slovensko-česká snímka od režiséra Roberta Kirchhoffa. Najnovší film jednej z popredných postáv slovenskej...Viac
So 20.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Pi 19.4.2024 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Biela pani z Abu Zabí

Pi 19.4.2024 / DPOH
odporúčame!