koncert

Xindl X (CZ)

Pesničkár Xindl X (vl. menom Ondřej Ládek) patrí v Čechách medzi najpopulárnejších a najhranejších interpretov. V apríli odohrá koncert v MMC-čku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pesničkár Xindl X (vl. menom Ondřej Ládek) patrí v Čechách medzi najpopulárnejších a najhranejších interpretov. Jeho klipy na internete dosahujú rekordnú sledovanosť.

Ani popové pozlátko, ani neuchopiteľný umelec. Český hudobník Xindl X vo svojej tvorbe zaujímavo kombinuje hip hop, folk, jazz a blues. Ťažiskom jeho piesní sú však texty, založené na osobnej výpovedi, okorenené správnou dávkou zmyslu pre iróniu.

Pražský raper s gitarou je ideálnym stredným prúdom pre ľudí, ktorí majú husiu kožu z komerčných klišé a poteší ich hodnotná hudba s nadhľadom.

Bol šesťkrát nominovaný na cenu hudobnej akadémie Anděl a doma má sošku za skokana roka v ankete Český slavík. Okrem vlastných piesní je autorom piesní aj pre iných interpretov. Napríklad, zložil hudby k singlu Richarda Mullera „Klid, mír a pokora“.

Zostava kapely:
Xindl X (Ondřej Ládek) - spev, gitara
Johnny Bálek - klácesy,
Radim Genčev - basgitara,
Radek Kašpar - saxofón,
Mejla Matoušek - gitara,
Emil Valach - bicie

---------

Vstupenky čoskoro

Odporúčame

výstava

Albín Brunovský - Maľby na dreve

12.3.2020 - 30.8.2020 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Hrana Live

Ne 23.8.2020 / Historická radnica Modra
odporúčame!
kurz / workshop

Poď si kresliť!
 - Prázdniny v Kunsthalle LAB

Vstúpte do letnej herne v galérii a presvedčte sa, že kreslenie je zábava a tvorivosť je v každom z nás! Počas leta Kunsthalle...Viac
27.7.2020 - 13.9.2020 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
film

Lov

Poľovačka na ľudí? Príšerný nápad, ktorý sa skupina „inak rozmýšľajúcich“ jedincov rozhodne vyskúšať naživo. Lov je znepokojujúci...Viac
St 12.8.2020 / Cinemax Bory Mall
odporúčame!