koncert
vážna hudba

Viva Musica! Nikol Bóková: Prometheus

Klaviristka a skladateľka, Nikol Bóková, čerstvá držiteľka ocenenia Anděl a víťazka ankety Českého rozhlasu Jazz „Česká jazzová sklízeň“ vystúpi prvýkrát v Bratislave. Nikol Bóková je interpretkou vo svete klasickej hudby, zároveň je však jednou z najtalentovanejších autoriek na súčasnej jazzovej scéne.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nikol Bóková vo svojej tvorbe čerpá zo svojho pôvodného klasického hudobného vzdelania a originálne v nej prepája prvky jazzu, klasickej hudby, ale aj popu a minimalizmu. Pravidelne koncertuje v Českej republike i v zahraničí.

Ako sólistka spolupracovala s viacerými českými orchestrami a vystúpila na festivaloch Americké jaro, Summartónar, Janáčkův máj, JazzFestBrno, či Hybatelé rezonance.

Počas troch rokov nahrala tri štúdiové albumy – Inner Place (2019), Unravel (2020) a Prometheus (2021), na ktorom spolupracovala s hviezdnou zostavou hudobníkov ako Radek Baborák (lesný roh), David Dorůžka (gitara), Jaromír Honzák (kontrabas) a Michał Wierzgoń (bicie).

Za skladbu s rovnomenným názvom Prometheus získala zároveň ocenenie OSA v kategórii „Najlepšia jazzová skladba roka“.

Prometheus je na svete už rok a napriek tomu na svoje koncertné uvedenie ešte len čaká. Mám preto veľkú radosť, že sa tak stane práve na festivale Viva Musica!. Od Promethea v rámci tohto večera pôjdeme ešte dvomi smermi: späť do minulosti, k hudbe Rachmaninova, Liszta a Bacha, a tiež opačným smerom do budúcnosti - k hudbe z môjho pripravovaného albumu Elements. Veľmi sa teším!, dopĺňa Nikol. Exkluzívna koncertná premiéra albumu Prometheus zaznie prvýkrát práve na festivale Viva Musica! vo štvrtok 11. augusta 2022 na Nádvorí Starej radnice.

Nikol Bóková, klavír
Radek Baborák, lesný roh
David Dorůžka, gitara
Jaromír Honzák, kontrabas
Michał Wierzgoń, bicie

Vstupné 20€

Pozrite si program festivalu Viva Musica!

Odporúčame

výstava

Mária Švarbová - Remote Control

25.3.2023 - 4.6.2023 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
party

Hodinový set w/ DJ Saint Mark

Pi 2.6.2023 / Dom U Dobrého pastiera - Múzeum hodín MMB
odporúčame!
festival

Viac ako sused - Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave 2023

Viac ako sused - Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave v roku 2023 opäť v plnej paráde. Okrem samostatných programov a výstav...Viac
11.6.2023 - 18.6.2023 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!
divadlo

Revízor

31.5.2023 - 13.6.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!