vážna hudba

Vianočný koncert HCO

Obľúbený koncertný cyklus "Serenády pre radosť - vášeň pre hudbu" sa bude konať 16.12. o 19:00 už po štvrtýkrát v krásnych priestoroch Moyzesovej siene na nábreží Dunaja , tentokrát s podtitulom „Vianočné prekvapenie“.

Táto akcia sa konala v minulosti

Obľúbený koncertný cyklus "Serenády pre radosť - vášeň pre hudbu" sa bude konať 16.12. o 19:00 už po štvrtýkrát v krásnych priestoroch Moyzesovej siene na nábreží Dunaja , tentokrát s podtitulom „Vianočné prekvapenie“. Vzácnymi hosťami koncertu Hilaris Chamber Orchestra budú klaviristka Aleksandra Mikulska z Poľska a dirigent i flautista Kaspar Zehnder zo Švajčiarska.

Tento rok si pripomíname 170. výročie úmrtia poľského virtuóza Fryderika Chopina a preto si budú môcť poslucháči vypočuť v podaní víťazky Chopinovej súťaže Chopinov klavírny koncert f mol na koncertnom krídle Bӧsendorfer, ktorý bude zapožičaný z Viedne.

V tento sviatočný večer zaznejú aj ďaľšie romantické diela ako Serenáda pre sláčikový orchester e mol op. 20 od Edwarda Elgara či Divertimento prelúdio od slovenského skladateľa Ľuboša Bernátha, kde bude sólistom huslista, koncertný majster a zakladateľ HCO – Alan Vizváry. Viedenský klasicizmus bude zastúpený symfóniou č. 94 „Prekvapenie“ od Josepha Haydna , ktorú pre komorné zoskupenie upravil Haydnov priateľ Johann Peter Salomon.

---------

Vstup: 10€ / 15€ na mieste (hodinu pred koncertom)

Odporúčame

divadlo

Tatarka

Št 16.4.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
iná akcia

Výtvarno-keramický ateliér pre deti

Ut 14.4.2026 / Stredisko kultúry Vajnorská
KIDSTOWN odporúčame!
film

Matka

Macedónska režisérka Teona Strugar Mitevska prináša vo svojom novom filme odvážny a nekonvenčný portrét Matky Terezy z Kalkaty,...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lúky / Kino Film Europe / Kino Pezinok
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tváre Prešporka 18. storočia

Ne 26.4.2026 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!