koncert

Už jsme doma (CZ) + Zabiť Františka

Česká undergroundová skupina Už jsme doma v Kulturáku. Špeciálnym hosťom celého večera bude talentovaný pesničkár Samuel Kovalčík alias Zabiť Františka.
odporúčame!
30.03.2023, Št
Kulturák
20:00

Harmonogram:
20:00 Zabiť Františka
21:00 Už Jsme Doma

Kapela Už jsme doma vznikla v Tepliciach v roku 1985. Asi po pol roku do kapely prišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendárnej punkovej skupiny FPB. Hudba UJD je už od počiatkov punkovo priamočiara, no pritom veľmi rafinovane prepracovaná po kompozičnej ako aj textovej stránke. Typický je zvuk trúbky, zbory, neuveriteľné tempo a živé vystúpenia, ktoré navyše oplývajú nespútanou energiou a humorom.

Predovšetkým vďaka svojej originalite, ale aj nezlomnej vôli, prenikli UJD po roku 1989 do európskych klubov a vzápätí aj na severoamerický kontinent, do Japonska či na Nový Zéland. V USA a Kanade odohrali viac než 600 koncertov. Fanúšikov však majú prakticky po celom svete.

UJD často podnikajú exkurzie do ďalších oblastí umenia. Pravidelne spolupracujú napríklad s Aurelom Klimtom na hudbe k jeho animovaným filmom a k divadlu. Miroslav Wanek bol za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominovaný na Českého leva.

Zloženie kapely:
Miroslav Wanek - gitara, klávesy, spev
Pepa Červinka - basa, spev
Adam Tomášek - trúbka, spev
Vojtěch Bořil - bicie, tlesk, brek
Martin Velíšek - štetce

Za hudobným projektom Zabiť Františka stojí gitarista, spevák a skladateľ Samuel Kovalčík, ktorý na hudobnej scéne začínal v už nefungujúcej popradskej kapele The Kowal Chicks.

Na rozdiel od rockovejšej tvorby skupiny The Kowal Chicks projekt Zabiť Františka charakterizuje poctivé, pocitovo intímne pesničkárstvo. Samuel buduje skladby okolo svojich vlastných nápadov, ktoré potom sám naspieva a zhudobní. Táto novonadobudnutá samostatnosť zároveň poskytuje priestor pre osobnejší a farebnejší monológ.

Vstupné: predpredaj 15 Eur / na mieste 17 Eur

 

Odporúčame

divadlo

Eva Priečková, Katarína Poliačiková: Holding River - Držať Rieku

Ne 16.4.2023 / Dunaj / Bunker B-S-1 Štěrkoviště, 48.142583, 17.065167
odporúčame!
koncert

WWW Neurobeat + & Isama Zing DJset

Koncert priekopníkov českého rapu WWW s ich kultovou doskou Neurobeat.Viac
Pi 16.6.2023 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Peter Nagy

Ut 18.7.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
film

Turnus

Kino Kultúrka Stupava / Kino Film Europe / Kino Nostalgia
odporúčame!