koncert

Mýšačka live: WWW Neurobeat (CZ)+ XCES livest + Monoplastic

Prvá Mýšačková klubovka v novom roku. Zahrať príde česká legenda WWW Neurobeat so svojim šialeným electro-industrial-rapo-dačím. Tešiť sa môžete aj na nové skladby z chystaného albumu, ktoré na Slovensku odznejú vôbec po prvý krát a to rovno na jedinečnom soundsysteme Subdecku.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kapela WWW vznikla v Prahe na začiatku deväťdesiatych rokov, teda v období pádu komunistického režimu vo vtedajšom Československu. WWW bola jednou z prvých kapiel experimentujúcich s rapom v Českej a Slovenskej republike.

V neskorších rokoch začala pracovať so živými nástrojmi odklonila sa od klasickej rapovej produkcie. V roku 2000 WWW prerušila činnosť a jej členovia sa venovali svojim ďalším povolaniam – zakladajúci hudobník WWW Ondrej Andera je filmový režisér a textár Lubomír Typlt je maliar.

WWW sa vrátili na scénu s debutovým albumom Neurobeat v roku 2006 pod nezávislým labelom BiggBoss.
WWW volí cestu prezentácie prostredníctvom autorskej štylizácie a definície hiphopu, ako priestoru pre autenticitu. Neurobeat bol vydaný ako v poradí druhý český duálny disk, ktorý obsahuje aj autorskú klipovú tvorbu kapely. Vizuálna tvorba WWW je tiež prezentovaná vo významných umeleckých galériách.

Hudba WWW originálne zlučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a voľnej skladby. Texty Ľubomíra Typlta provokujú poslucháčov, aby namáhal svoju predstavovivosť, ich naliehavosť umocňuje široká škála básnických a fonetických prostriedkov. Texty Ondreja Anderu využívajú rytmické možnosti jazyka v abstraktnej rovine. WWW boli niekoľkokrát headlinermi veľkých hudobných festivalov v Čechách a na Slovensku.

XCES liveset
Ako doprovod sme zvolili najlepšiu slovenskú kapelu na svete - XCES. Nie fakt, videli sme ich už aj v zostave s full bandom, aj v liveset zostave ako duo a oba razy nám to ujebalo dekel. A to isté to spôsobí aj vám, garantujeme. No však pustite si ich posledný album It's happening a povedzte ako ste sa po tom cítili. Neni je to totižto klasický album, my sme pri počúvaní zažili doslova príbeh. Prehnané? Nie. Prevedú vás žánrami ako experimentálny rap, elektronika, noise, poézia až po doom metal. Na Subdeck nám prídu zahrať špeciálne ako duo a my už teraz napäto čakáme, akú show si na nás pripravia tentokrát.

No a celú akciu nám otvorí mladé duo Monoplastic, ktoré sme už dlho chceli niekam zavolať a teraz nám konečne zapasovali ako šití na mieru. Predstavia nám svoje posledné EP Phase II a nám zostáva len dodať, že toto bude ozaj neskutočný večer.

Harmonogram:
19:00 dvere
19:30 Monoplastic
20:15 XCES liveset
21:15 WWW Neurobeat

Vstupné: predpredaj 13€

Odporúčame

koncert

Bratislavský majáles

Tohtoročný majáles sa uskutoční v piatok 3. a v sobotu 4. mája na svojom obvyklom mieste na Tyršovom nábreží. Programy pre deti...Viac
3.5.2024 - 4.5.2024 / Tyršák
odporúčame!
koncert

Flamengo Reunion Session (CZ)

Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“ do Bratislavy legendárnu československú kapelu Flamengo, dnes...Viac
Pi 19.4.2024 / Rock v múzeu - Múzeum obchodu
odporúčame!
festival

Dračie dni 2024

Bratislavský hrad / Smolenický zámok a okolie
odporúčame!
divadlo

Slúžky

Jean Genet: Slúžky. Čierna komédia a moderná klasika, ktorá skúma témy podriadenosti, identity a moci fantázie. Divadlo bez masky...Viac
Ut 23.4.2024 / V-klub (Véčko)
od vás odporúčame!