koncert

WWW Neurobeat + & Isama Zing DJset

Koncert priekopníkov českého rapu WWW s ich kultovou doskou Neurobeat.
odporúčame!
16.06.2023, Pi
Pink Whale
20:00

Kapela WWW vznikla v Prahe na začiatku deväťdesiatych rokov, teda v období pádu komunistického režimu vo vtedajšom Československu. WWW bola jednou z prvých kapiel experimentujúcich s rapom v Českej a Slovenskej republike.

V neskorších rokoch začala pracovať so živými nástrojmi odklonila sa od klasickej rapovej produkcie. V roku 2000 WWW prerušila činnosť a jej členovia sa venovali svojim ďalším povolaniam – zakladajúci hudobník WWW Ondrej Andera je filmový režisér a textár Lubomír Typlt je maliar.

WWW sa vrátili na scénu s debutovým albumom Neurobeat v roku 2006 pod nezávislým labelom BiggBoss.
WWW volí cestu prezentácie prostredníctvom autorskej štylizácie a definície hiphopu, ako priestoru pre autenticitu. Neurobeat bol vydaný ako v poradí druhý český duálny disk, ktorý obsahuje aj autorskú klipovú tvorbu kapely. Vizuálna tvorba WWW je tiež prezentovaná vo významných umeleckých galériách.

Hudba WWW originálne zlučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a voľnej skladby. Texty Ľubomíra Typlta provokujú poslucháčov, aby namáhal svoju predstavovivosť, ich naliehavosť umocňuje široká škála básnických a fonetických prostriedkov. Texty Ondreja Anderu využívajú rytmické možnosti jazyka v abstraktnej rovine. WWW boli niekoľkokrát headlinermi veľkých hudobných festivalov v Čechách a na Slovensku.
 

Isama Zing (SK) /DJset

Isama Zing je nový klubový projekt Jonatána Pastirčáka (Pjoni), ktorý je zároveň členom kolektívu Mäss. Hudba Isama Zing je odrazom rôznorodosti vzájomne prepojených žánrov súčasnej elektronickej hudby. Kombinácia modulovaných field recordings s industriálnymi beatmi a krehkými melódiami nepriamo ilustruje dozvuk civilizačnej strojovosti, ktorá sa v tvorbe Isama Zing organicky rozdeľuje a znovu spája v celok skladieb.

Odporúčame

film

DAAD + DAAF 2023

14.ročník festivalu Dni architektúry a dizajnu, mapujúceho a prezentujúceho to najlepšie, čo sa v danej oblasti deje na domácej a...Viac
29.5.2023 - 4.6.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
14.6.2023 - 2.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Dračie dni 2023

Dračie dni sú originálny rozprávkový festival pre celú rodinu. Tentokrát vás pozývame zažiť príbeh o kráľovskej svadbe, počas...Viac
Hrad Červený Kameň / Smolenický zámok a okolie / Bratislavský hrad
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Spectrum Quartett & Nogaband

Št 20.7.2023 / Eurovea
odporúčame!