koncert
festival

Tribute to Freedom - Pocta slobode

11. ročník koncertov na hrade Devín: tento rok budú koncerty Tomáša Klusa, Simy Martausovej, Vlasty Redla a Jána Ambróza.

Podujatie Tribute to Freedom - Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od  roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v  Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších  historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen  symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli  Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. 
Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva  pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 11. ročníku festivalového koncertu,  budú významní umelci českej a slovenskej hudobnej scény –  umelec a jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény Tomáš Klus so svojou skupinou, dnes jedna z najvýznamnejších slovenských speváčiek Sima Martausová  so svojou skupinou, legenda českej folkovej scény  Vlasta Redl so svojou skupinou a legenda slovenského folklóru Ján Ambróz s ĺudovou hudbou Borievka, ktorí svojou tvorbou určite potešia návštevníkov a prinesú umelecký zážitok.

Program:
Výstava k 30. výročiu páru Železnej opony

Tomáš Klus
Sima Martausová
Vlasta Redl
Ján Ambróz

----------

Vstupné: 9,00 EUR


Odporúčame

film

Na konci sveta

Život chovateľa oviec obráti naruby príchod rumunského migranta.Viac
27.7.2019 - 30.7.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
iná akcia

Vláčik Záhoráčik (s cyklovozňom)

Cykloturistický vlak Záhoráčik už odštartoval svoju tretiu sezónu. Voziť turistov bude každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až...Viac
27.4.2019 - 13.10.2019 / Plavecké Podhradie
odporúčame!
výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove

Poklady historicky prvého slovenského židovského múzea vystavia v bratislavskej.Viac
14.6.2019 - 6.10.2019 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
divadlo

Noc divadiel / Som žena

Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
So 16.11.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!