festival
letný festival

Tribute to Freedom - Pocta slobode 2022

Koncert na hrade Devín je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave. Tento rok Jana Kirschner, Lenka Filipová, Aneta Langerová, a Mila Medvedovskaya.

Táto akcia sa konala v minulosti

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy.

Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí.

Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov.

Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona...

Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Lineup

Jana Kirschner je významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov.

Lenka Filipová je  významná česká spevácka diva, šansoniérka, gitaristka, skladateľka a textárka.

Aneta Langerová je česká speváčka. V roku 2004 sa stala prvým víťazom súťaže Česko hľadá SuperStar a hneď od vydania svojho prvého albumu je z nej veľmi úspešná komplexná muzikantka.

Trojicu významných a úspešných speváčok doplní talentovaná speváčka Mila Medvedovskaya, ktorá nám nielen predstaví ukrajinskú hudobnú scénu, ale prostredníctvom nej aktuálne zložíme hold slobode.

Vstupné 12€

Odporúčame

koncert

Saxophobia: Galakoncert majstrov saxofónu

So 25.2.2023 / Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
odporúčame!
koncert

The Residents (USA)

Viacero okolností sa zbehlo, až sa stala unikátna vec. Slávny americký umelecký kolektív The Residents príde osláviť päťdesiate...Viac
So 18.2.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Sharpe 2023

Priestory bratislavskej Novej Cvernovky v apríli opäť ožijú hudobným festivalom a konferenciou. Sharpe prinesie prehliadku...Viac
20.4.2023 - 22.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Trojuholník smútku

3.2.2023 - 5.2.2023 / Kino Mladosť
odporúčame!