festival
letný festival

Tribute to Freedom - Pocta slobode 2022

Koncert na hrade Devín je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave. Tento rok Jana Kirschner, Lenka Filipová, Aneta Langerová, a Mila Medvedovskaya.

Táto akcia sa konala v minulosti

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy.

Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí.

Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov.

Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona...

Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Lineup

Jana Kirschner je významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov.

Lenka Filipová je  významná česká spevácka diva, šansoniérka, gitaristka, skladateľka a textárka.

Aneta Langerová je česká speváčka. V roku 2004 sa stala prvým víťazom súťaže Česko hľadá SuperStar a hneď od vydania svojho prvého albumu je z nej veľmi úspešná komplexná muzikantka.

Trojicu významných a úspešných speváčok doplní talentovaná speváčka Mila Medvedovskaya, ktorá nám nielen predstaví ukrajinskú hudobnú scénu, ale prostredníctvom nej aktuálne zložíme hold slobode.

Vstupné 12€

Odporúčame

výstava

Pozri, Prešporok! Od grafickej veduty k fotografickým pohľadom

Výstava v Galérii mesta Bratislavy predstavuje rôzne spôsoby zobrazovania mesta Prešporka – dnešnej Bratislavy v dielach umelcov...Viac
19.4.2023 - 3.9.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
iná akcia

Brekeke Market

So 10.6.2023 / Street Food & Cafe Possonium, Trhovisko Žilinská
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! S. V. A. Trio: Urban Fusions

Ne 23.7.2023 /  Prüger-Wallnerova  záhrada ( Prügerka)
odporúčame!
koncert

Katarzia - predpremiéra albumu Šťastné dieťa

Katarzia chystá nový akustický album s názvom Šťastné dieťa, ktorý vyjde v októbri. Tento špeciálny koncert bude niečo ako...Viac
So 23.9.2023 / Pink Whale
odporúčame!