festival
letný festival

Tribute to Freedom - Pocta slobode 2024

15. ročník podujatia je dramaturgickou oslavou troch dám slovenskej hudobnej scény, ktoré patria medzi to najlepšie, čo v tejto sfére umenia máme. Na jednom pódiu po prvý raz spolu vystúpia Jana Kirschner, Katarína Knechtová a Sima Magušinová.

Koncert na hrade Devín je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave.

Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy.

Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí.

Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov.

Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona...

Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúci:

Jana Kirschner,  jedna z najlepších a najvýznamnejších slovenských speváčok, skladateliek, textárok a viacnásobná  držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov.  

Katarína Knechtová, jedna z najlepších a najvýznamnejších slovenských speváčok, skladateliek a textárok. Okrem spevu vyniká aj v hre na klavír a gitaru. Je držiteľkou mnohých hudobných ocenení. 

Sima Magušinová, rod. Martausová jedna z najlepších a najvýznamnejších slovenských speváčok – pesničkárok, skladateliek a textárok. Okrem spevu hrá aj na gitare a klavíri. Je držiteľkou mnohých hudobných ocenení.  

Vstupné: predpredaj 19€

Odporúčame

letný festival

Pop Messe 2024

25.7.2024 - 27.7.2024 / Areál Velodrom, výstaviště BVV, Brno
odporúčame!
film

Deti tých druhých

Rachel má 40 a nemá deti. Má rada svoj život: svojich študentov, priateľov, svojho bývalého manžela aj hodiny gitary. Keď sa...Viac
Kino Film Europe / Kino Mladosť
odporúčame!
iná akcia

Bratislavský dobový piknik

So 29.6.2024 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
vážna hudba

Stories Quartet

Cyklus Hudobných záhrad uzavrie mladé ambiciózne sláčikové kvarteto Stories Quartet v záhrade novozrekonštruovaného Kaštieľa v...Viac
Kaštieľ v Čunove - záhrada / Zámocký park v Stupave
odporúčame!