koncert
festival

Tribute to Freedom - Pocta slobode

11. ročník koncertov na hrade Devín: tento rok budú koncerty Tomáša Klusa, Simy Martausovej a Vlasty Redla.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podujatie Tribute to Freedom - Pocta slobode,koncert na hrade Devín, je už od  roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v  Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších  historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen  symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli  Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. 


Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona... Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva  pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Účinkujúcimi na tohtoročnom 11. ročníku festivalového koncertu,  budú významní umelci českej a slovenskej hudobnej scény –  umelec a jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény Tomáš Klus so svojou skupinou, dnes jedna z najvýznamnejších slovenských speváčiek Sima Martausová  so svojou skupinou, legenda českej folkovej scény Vlasta Redl so svojou skupinou a ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej, ktorí svojou tvorbou prinesú návštevníkom mimoriadny umelecký zážitok.

Program:
Výstava k 30. výročiu páru Železnej opony

Tomáš Klus
Sima Martausová
Vlasta Redl
ĽH Ekonóm a Rozkazovači z Očovej,

Program Kultúrneho leta a hradných slávností 2019

----------

Vstupné: 9,00 EUR


Odporúčame

literárna akcia

LQ #30 - Svätyne/Šeptuchy

Po 2.3.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

Št 19.3.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Nech je svetlo

St 26.2.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Pavol Hammel

Ne 8.3.2020 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!