festival
literárna akcia

Ars Poetica 2017

Oslava kvalitnej svetovej aj domácej poézie. Ars Poetica vám po 15. krát predstaví popredných básnikov z celého sveta v spojení s originánym VJ-ingom, recitáciou pôvodných prekladov, koncertmi, tanečným predstavením a špeciálnym filmovým programom.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Ars Poetica Film (21.11. – 24.11.)
Kino Lumiére, Kinosála š.4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava

21.11. Utorok
17.45 / Žltá + Out Žltá
19.45 / Neruda

 22.11. Streda
17.45 / Best Of Fest Anča 2017
19.45 / Paterson

23.11. Štvrtok
17.45 / Para nad riekou
19.45 / Pásmo filmov Juraja Štepku 

24.11. Piatok
17.45 / Káva a cigarety
19.45 / Křižáček

 Zmena programu vyhradená

Básne recitujú Lucia Hurajová, Marek Majeský a Ivan Šándor
VJ sety Zden Hlinka
Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch
Večery poézie moderuje Martin Solotruk

Program Medzinárodného festivalu poézie: 
Štvrtok, 16.11. / V Klub / Nám. SNP 12
19.00 Večer poézie Viktor Suchý (SK) Tom Petsinis (AU) Regina Hilber (AT) Nataša Sardžoska (MK) Ján Štrasser (SK) Vesa Haapala (FIN) Sylvia Geist (DE)
21.00 Koncert Tara Fuki (CZ/PL)
22.00 Open End Party pre všetkých

Piatok, 17.11. / A4 – priestor súčasnej kultúry / Karpatská 2
18.00 Wow! Divadelná hra, kde je poézia prítomná v plnej sile... Premiéra anglickej verzie, Debris company (SK) Voiceover Ron Padgett (USA) 
19.30 Večer poézie Eleni Cay (SK/GB) Paul Hawkins (GB) Aurélia Lassaque (FR) Petr Borkovec (CZ) Zsuzsa Emese Csobánka (HU) Špeciálny hosť večera: Titilope Sonuga (CAN/NE) spoken word performance
22.00 Open End Party pre všetkých

Sobota, 18.11. / SNG Café Berlinka / Nám. Ľ . Štúra 4.
18.00 Večer európskej poézie Versopolis Eva Luka (SK) Semier Insayif (AT) Laura Accerboni (IT) Julien Delmaire (FR) Michal Habaj (SK) Lies van Gasse (BE) Multimediálne performance Nora Gomringer a Philipp Scholz – Peng! (DE)
21.00 Koncert Nitky & Zuzana Homolová (CZ/SK) Zhudobnené básne francúzskej poetky Suzanne Renaud v preklade Alice Škochovej
22.00  Open End Party pre všetkých

Vstup voľný 



--------------------------------------------------

Sprievodný program:
Univerzitná knižnica v Bratislave, Lisztov pavilón, Klariská
Piatok 17.11. a sobota 18.11. / 14.00 – 16.00
Akadémia Ars Poetica stretnutia s medzinárodnými autormi
Sobota 18.11. / 10.45 – 13.00
Ars Poetica pre deti kreatívno-poetický workshop štúdia Amulet
Nedeľa 19.11. / 15.00 – 17.00
Prines svoju báseň kreatívny workshop Ars Poetica
Vstup voľný 

V-Klub, Nám. SNP 12 Sobota 18.11. / 10.00 – 16.00
Telo a jeho slová tanečný workshop Roberty Štepánkovej
Vstup voľný

Ars Poetica Film (21.11. – 24.11.)
Kino Lumiére, Kinosála š.4, Špitálska 4, 811 08 Bratislava
21.11. Utorok

17.45 / Žltá + Out Žltá
19.45 / Neruda 

22.11. Streda
17.45 / Best Of Fest Anča 2017
19.45 / Paterson

23.11. Štvrtok
17.45 / Para nad riekou
19.45 / Pásmo filmov Juraja Štepku 

24.11. Piatok
17.45 / Káva a cigarety
19.45 / Křižáček 
Zmena programu vyhradená

Básne recitujú Lucia Hurajová, Marek Majeský a Ivan Šándor
VJ sety Zden Hlinka
Dramaturgia filmovej sekcie Martin Palúch
Večery poézie moderuje Martin Solotruk

-----------------------------------------------------------

Účastníci festivalu: 
Laura Accerboni (Taliansko), Petr Borkovec (Česká republika) , Eleni Cay (Slovensko), Julien Delmaire (Francúzsko), Zsuzsa Emese Csobánka (Maďarsko), Sylvia Geist (Nemecko), Nora Gomringer a Philipp Scholz – formácia PENG (Nemecko), Philipp Scholz (jazzová bubeník), Vesa Haapala (Fínsko), Michal Habaj (Slovensko), Paul Hawkins (Veľká Británia), Regina Hilber (Rakúsko), Semier Insayif (Rakúsko), Aurélia Lassaque (Francúzsko), Eva Luka (Slovensko), Tom Petsinis (Austrália), Titilope Sonuga (Kanada/Nigéria), Nataša Sardžoská (Macedónsko), Ján Strasser (Slovensko), Viktor Suchý (Slovensko), Lies van Gasse (Belgicko)

Tu si môžete o účastníkoch prečítať viac
Viac informácií o celom festivale získate tu

Odporúčame

festival

Comics Salón 2018

XXXI. ročník medzinárodného festivalu popkultúry: comicsu, anime a hier 2018.Viac
21.9.2018 - 23.9.2018 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
literárna akcia

Robert Roth číta Kafkovu Premenu

Ut 16.10.2018 / Goetheho inštitút
odporúčame!
iná akcia

Tanečný dom

Otvorenie XVII tanečnej sezóny, cyklu Tanečných domov. Budú párové tance z Novohradu a Medzibodrožia. Hrá Michal Noga Band.Viac
Št 20.9.2018 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Peter Lipa 75

Oslava 75. narodenín jazzmana a hudobníka Petra Lipu, na ktorých nebudú chýbať známe slovenské a české osobnosti hudobného sveta.Viac
Št 27.9.2018 / Istropolis
odporúčame!