koncert

The Soft Moon (USA) + Trace Ammount (USA)

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-post punková kapela The Soft Moon. Projekt hudobníka Luisa Vasqueza sem zavíta s novým albumom Exister, ktorý je osobnou výpoveďou o jeho životných zmenách. V úlohe predskokana sa predstaví jednočlenný industriálny newyorský projekt Trace Amount.
odporúčame!
09.04.2023, Ne
Fuga
19:30

Lineup:

Trace Amount (USA)

Nedáva si žiadne limity. Takto sa na tvorbu zvukov a hlukov pozerá Newyorčan Brandon Gallagher, ktorý vystupuje pod menom Trace Amount. Jeho debut Anti Body Language vyjde 15. apríla vo vydavateľstve Federal Prisoner, do ktorého ho uviedol Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan, The Black Queen, Jerry Cantrell). Predobrazom mu bola vízia postapokalyptického New Yorku zdecimovaného pandémiou - rozvrstvené v agonickom kvílení odrážajúceho sa od noisových plôch. Už teraz sa o ňom vraví ako o veľkej nádejí americkej industriálnej scény.

The Soft Moon (USA) 

Veľká zmena v živote Luisa Vasqueza, ktorý vedie neo-post punkovú skupinu The Soft Moon, nastala, keď sa pred pár rokmi sťahoval do Berlína a očakával vzrušujúce obdobie. Voľné dni trávil v berlínskych kluboch a v slobodomyseľnej atmosfére tamojších ateliérov a štúdií. Z tejto inšpirácie vznikli diela Criminal a Body of Errors.

Potom prišiel čas na zmenu. Presťahoval sa naspäť do Ameriky, do púšte Joshua Tree, kde si vychutnával samotu. Očistil sa od všetkých rušivých myšlienok a výsledkom je album Exister. Album sa stal jeho terapiou po tom všetkom rušnom životnom štýle, aj vysporiadaním sa s komplikovaným vzťahom k jeho matke a s úzkosťou z rodinných tajomstiev. Hodnotí svoje minulé skutky, polemizuje a háda sa sám so sebou a uzatvára ťaživú minulosť. 

„Celá podstata tejto nahrávky je o zdieľaní pocitov, ktoré som vtedy cítil. Je o tom, aké je to byť človekom a prežívať všetky tie emócie a skúsenosti plynúce zo života. Oddával som sa spomienkam a bolesti, ktorú som zažíval počas skladania. Je to moja najosobitejšia nahrávka. Napriek všetkému tomu smútku a hnevu je v nej aj kus nádeje a krásy” , vyjadril sa Luis Vasquez k obsahu dosky Exister. Tá je pestrou zmesou dravej elektroniky v melancholickom dark-wave šate a v extatických techno rytmoch.

Podujatie sa koná pod značkou Nu Sound Of...

Vstupné: 15€ predpredaj

Odporúčame

výstava

Pozri, Prešporok! Od grafickej veduty k fotografickým pohľadom

19.4.2023 - 3.9.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Leya (USA)

St 21.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Hańba (PL)

Pi 19.5.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
film

Mimi

Malé dievčatko Romy hľadá svoju uletenú andulku v divokom lese pri meste. V divočine dunajských lesov stretáva zvieratá aj ľudí a...Viac
A4 - priestor súčasnej kultúry / Kino Film Europe / Kino Lumière / Kino Nostalgia / Kino Mladosť / Cinem...
odporúčame!