koncert
prednáška / diskusia

Mikrozvuk 33: AGF (DE) + Mary C (CZ)

Ďalší zo série podujatí Mikrozvuk v Lome tentoraz prichádza s prezentáciou a koncertom zvukovej umelkyne, producentky elektronickej hudby, poetky, kurátorky a aktivistky AGF a prednáškou kurátorky a lektorky Mary C.
 

odporúčame!
05.04.2023, St

Lineup:

18:30 Dvere
19:00 AGF (prednáška)
19:40 Mary C (prednáška)
20:20 AGF (koncert)

AGF príde do LOMu s prezentáciou/listening session zameranou na projekt rec-on.org. V ňom skúma politiku zvuku a počúvania, pričom diskutuje o formovaní a budovaní pojmov ako 'feminist sonic technologies' a 'audiocollectifness'. Na prezentáciu nadviaže živým setom, ktorý si pripravila špeciálne pre LOM.

Antye Greie-Ripatti aka AGF je zvuková umelkyňa, producentka elektronickej hudby, poetka, kurátorka a aktivistka. Vo svojej praxi prepája elektronickú hudbu s hovoreným slovom, abstraktným video umením, feminizmom, či radikálnou ekológiou. Výsledkom je špecifická, organická a dlhodobo udržateľná poetika.

Antye pochádza z východného Nemecka, kde začala rozvíjať jedinečný DIY prístup, v ktorom využívala vlastný hlas na boj proti útlaku marginalizovaných komunít a tiež na upriamenie pozornosti na nespravodlivosť v kontexte hudobnej scény. V súčasnosti žije na ostrove Hailuoto v severnom Fínsku, kde založila miestnu umeleckú organizáciu Hai Art. V nej sa podieľa na mnohých zvukových projektoch zameraných na prácu s deťmi.

Na elektronickej scéne pôsobí od 90. rokov. Vydala množstvo albumov a spolupracovala s legendárnymi menami ako Eliane Radigue, Gudrun Gut, Ellen Allien, Kaffe Matthews, Vladislav Delay, či Craig Armstrong. Dnes patrí k nahlasnejším bojovníčkam za rovnoprávnosť na experimentálnej hudobnej scéne.

Mary C

Mary C v LOMe prehovorí o procese demokratizácie v oblasti hudobnej tvorby a technologií, o učení, či odnaučovaní a rešpekte. O “systémoch”, v ktorých hrajeme, o ich modularite, ktorá umožňuje vytváranie nových spojení. O prehodnocovaní spôsobov komunikáce, ovládání, vlastníctve, spolupráci, a aj o tom, čo má hodnotu, a koho je dnes počuť.

Marie Čtveráčková aka Mary C je spoluzakladateľka Synth Library Prague, priestoru pre zdieľanie, tvorbu, diskusiu a experimenty v oblasti elektronickej hudby. V Synth Library momentálne pôsobí ako kurátorka a lektorka. Okrem toho sa venuje hudobnej publicistike, aktivizmu a organizuje množstvo medzinárodných zvukových projektov, festivalov, či prednáškových cyklov. Mary C je tiež DJka vystupujúca pod pseudonymom Andrea Beton.

Vstupné: 5€

Всі українці та українки можуть відвідати концерт безкоштовно. Для цього необхідно підтвердити громадянство за допомогою документа та забронювати квитки на нашому сайті. Чекаємо на вас. 
space@lom.audio

Pre všetkých Ukrajincov a Ukrajinky je vstupné zadarmo. Stačí ak sa preukážete dokladom a rezervujete si lístky na space@lom.audio

Odporúčame

film

Invalid

Kino Mier Senec / Cinema City Aupark / Cinemax Bory Mall / Cinema City Eurovea / Cinema City Vivo / Kino Mier...
odporúčame!
kurz / workshop

Dielničky s Drevenô koliesko

1.4.2023 - 1.4.2023 / Tržnica Nivy - 2. poschodie, Mlynské Nivy 5A
KIDSTOWN odporúčame!
koncert

Mikrozvuk 33: AGF (DE) + Mary C (CZ)

St 5.4.2023 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!