koncert

Mikrozvuk 41: Les Halles (FR) + Roy Werner / G.S. Sultan (USA)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v petržalskom LOMe. Tentokrát sa môžete tešiť na francúzsky ambient v podaní Les Halles a amerického zvukového a výtvarného umelca Roya Wernera aka G.S. Sultan.

odporúčame!
08.03.2024, Pi

Lineup:

19:30 dvere
20:00 Roy Werner
20:45 Les Halles

Les Halles (FR) to je Baptiste Martin, francúzsky ambientný umelec známy svojimi sugestívnym hudobnými prieskumami a zvukovými tapisériami. V skladbách Les Halles sa miešajú melódie panovej flauty, terénne nahrávky, ako vystrihnuté z fantasy svetov Ursuly K. Le Guin, s plávajúcimi textúrami a rozmazanými slučkami. Na konci je charakteristický zvuk znejúci nad šírošírimi pláňami, ktorý je bohatý na dávno zabudnuté emócie, sny a spomienky. Jeho albumy vyšli na slávnej značke Not Not Fun, či Constellation Tatsu.

Roy Werner (USA) strávil viac ako desaťročie vytváraním pestrofarebných zvukových labyrintov a krajinomalieb pod pseudonymom G.S. Sultan. Predstavujete si to správne. Antigravitačný vibrafón, flauty, zvončeky, saxofón, anjelské arpeggiá, jazzová exotika, cinkanice, digitálny gamelan, a takto by som mohol pokračovať ďalej, keďže bohatosť Wernerových svetov nepozná hraníc. Trochu neonový noire, v ktorom odrazu prestane pršať, rozídu sa oblaky a na ulice dopadnú hrejivé slnečné lúče. Trochu Miyazaki, trochu japonský ambient kankyō ongaku, trochu fraktálno-kaleidoskopická výprava známa z vydavateľstiev Moon Glyph, Mondoj, Orange Milk Music, či Umor Rex. Celý tento post-spiritual jazz orchester je však výsledkom Wernerovej umnej práce so softvérom Max/MSP. V LOMe uvedie jeho minuloročný album Imagine My Surprise (Moon Glyph).

Vstupné: 5€

Pre všetkých Ukrajincov a Ukrajinky je vstupné zadarmo. Stačí ak sa preukážete dokladom a rezervujete si lístky na space@lom.audio

Всі українці та українки можуть відвідати концерт безкоштовно. Для цього необхідно підтвердити громадянство за допомогою документа та забронювати квитки на нашому сайті. Чекаємо на вас. 
space@lom.audio

Súčasťou série Mikrozvuk je pravidelný Live stream. V prípade, že s nami nemôžete byť osobne, máte možnosť vypočuť si koncert aj u vás doma. Pamätajte však: LOM je LOM.

Odporúčame

iná akcia

SaShE v Tržnici

Rozjasnite svoj kalendár trojdňovou oslavou handmade, dizajnu a remesla. Predajná prehliadka originálnej lokálnej tvorby je...Viac
20.3.2024 - 22.3.2024 / Stará tržnica
odporúčame!
koncert

Mary Lattimore (USA), Humming Amps (USA)

Dvojkoncert amerických ambientných umelcov - harfistky Mary Lattimore a gitaristu Humming Amps.Viac
St 6.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Pastva na Devíne (komentovaná prechádzka)

So 30.3.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
koncert

Still Corners (USA/UK)

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners...Viac
St 22.5.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!