koncert
vážna hudba

The Saxophone Connections - online

Projekt prináša koncert, v ktorom predstaví nástroj saxofón v pre Slovensko stále málo známej podobe – ako nástroj klasickej hudby. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Účinkujú:
Leila Akhmetova – husle
Ken-Wassim Ubukata – violončelo
Ladislav Fančovič – altový saxofón
Ján Gašpárek – altový saxofón (a h.)

Trio The Saxophone Connextions prepája saxofón s husľami a violončelom a vzniklo v r. 2020 na pôde Slovenskej filharmónie - Francúz Ken-Wassim Ubukata je zástupcom koncertného majstra skupiny violončiel, Leila Akhmetova z Kazachstanu je členkou skupiny 2. huslí a sólista SF Ladislav Fančovič sa zhostí saxofónu. 
Na koncertoch odznejú skladby 1. polovice 20. storočia až po súčasných žijúcich autorov. Interpreti chcú na koncertoch ukázať univerzálnosť saxofónu, preto na program zaradili aj skladbu, ktorá má v sebe aj prvky jazzu a be-bopu (Nikolai Kapustin). Hosťom koncertov bude ďalší saxofonista, Ján Gašpárek, ktorý spolu s Fančovičom odohrá skladbu Paula Hindemitha pre dva altové saxofóny.

Program každého koncertu bude iný, odznejú skladby prevažne 21. storočia: Adolf Busch, Nicolas Bacri, Paul Hindemith, Nikolai Kapustin, Jevgenij Iršai, Ernst Roters, Astor Piazzolla či Fisher Tull. Všetky detaily nájdete vo FaceBookových udalostiach.

Vstup je voľný

Sledujte online
 

Odporúčame

koncert

Gareth Davis + Ensemble Spectrum + Stratocluster

St 25.5.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Prvý zradca

Ut 31.5.2022 / Kino Pezinok
odporúčame!
výstava

7x7: Sedem slobodných úvah o umení

Projekt Sedem slobodných úvah o umení , kolektívne dielo kurátorov SNG, reaguje na rozmach online kultúry počas karanténnych...Viac
6.5.2021 - 26.6.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
festival

Urban Market 2022 - Spring Edition

Po dvoch pandemických rokoch, sprevádzaných rôznymi nepredvídateľnými opatreniami a po niekoľkých zrušených edíciách, ožíva Urban...Viac
20.5.2022 - 22.5.2022 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!