koncert

T3xEThno

Nová koncertná sériu T3xEThno. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa vám prostredníctvom nej T3 pokúsi predstaviť folklór v kontexte súčasnej hudobnej tvorby - od impra a freejazzu, cez vážnu hudbu až po súčasnú elektroniku či field recording.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

19.5. T3xEThno: Maniucha & Ksawery / Antalová/Myhr

Maniucha & Ksawery kombinujú freejazz a voľnú improvizáciu s folklórom ukrajinského Polesia, ktoré roky skúmali. Spolu produkujú živé tonálne dobrodružstvo, sviežo využívajúc kontrabas a hlas, spolupracovali s menami ako Satoko Fuji či Mats Gustafsson.

V nórsku usadená jazzová bubeníčka Michaela Antalová odhodila paličky, chytila fujaru a pustila sa s nórsky kontrabasistom Adrianom Myrhom do nečakaného projektu. Inšpirovaní slovenským folklórom, spolu nahrali Zvony, platňu ktorá sa oblúkom vyhýba tradicionalistickým šablónam a porovnáva domácu tradíciu so škandinávskymi, avantgardne jazzovými spádmi.

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 11,34€

26.6. T3xEThno: Ana Kravanja & Samo Kutin / Iztok Koren

Ana Kravanja a Samo Kutin sú už dlhé roky oporou kreatívnej hudobnej scény v Slovinsku, scéne prekypujúcej novými tvorivými prejavmi v oblasti imaginárneho folku, alternatívneho rocku, experimentálnej hudby a voľnej improvizácie. V nedávnej dobe bola táto dvojica známa najmä ako dve tretiny kapely Širom, ktorá je známa svojou snovou hudbou, ktorá sa vyhýba žánrovým nálepkám.

Iztok Koren, inak známy ako člen tria Širom a postrockového kvarteta ŠKM Banda, ako aj bývalý člen noisového dua Hexenbrutal, vystupujúci s folk-punkovým teroristom Danim Kavašom či post-metalovým outfitom Plüg - je teraz späť s vlastným sólovým projektom s klasickým a upraveným bandžom či terénnymi nahrávkami.

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 8,27€

Odporúčame

koncert

Kristin Lash & Jakob Grey

So 20.8.2022 / Botanická záhrada
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Pianographique

Št 14.7.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

Na vlnách swingu: Fats Jazz Band (krst vinylu)

Št 7.7.2022 / Záhrada domu Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
film

Fest Anča 2022

30.6.2022 - 3.7.2022 / Žilina
odporúčame!