koncert
divadlo
literárna akcia

Svetlo porozumenia

Spojenie ľudí rôznych vyznaní, kultúr, národností, koreňov a etník prostredníctvom hudby, tanca a hovoreného slova. Unikátny umelecký projekt Petra Györiho vo Veľkom evanjelickom kostole.
Táto akcia sa konala v minulosti

Od roku 2004 sa každoročne koná koncert Svetlo porozumenia, oslava tolerancie umením, ktorá začala v Kostole sv. Ducha v Španielskej synagóge v Starom Meste v Prahe. Postupne sa rozšírila do významných koncertných sál, akou je pražské Rudolfinum a do ďalších slovenských a českých miest. Ide o ojedinelí hudobný zážitok predstavujúci rôzne hudobné žánre od vážnej hudby, jazzu, až po pop, rock a alternatívu. Umelci pochádzajú z rôznych zemí. Na záver vždy zaznie symfonická skladba, skomponovaná každoročne špeciálne pre tento koncert autorom projektu Petrom Györim.

V Bratislave sa môžete tešiť na špeciálny program. Medzi účinkujúcimi nebude chýbať Emília Vášáryová, recitujúci a spievajúci Robert Roth, medzinárodne uznávaný bubeník a organizátor Martin Valihora, slovenská basgitarová legenda Juraj Griglák, 13 ročný husľový prodigy Teo Gertler, 11 ročná klavírna virtuózka Norika Lubbadová, Hudobno-dramatický súbor Tarasa Ševčenka, Bratislavský detský zbor, talentované košické duo Dennyiah, exotická sólistka Anna Mária D'Almeida, speváčka a herečka Lucia Šoralová, medzinárodne pôsobiaci husľový virtuóz Alexander Shonert, český flautista a multiinštrumentalista Robert Fischmann, organista Ján Vladimír Michalko, Slovenské kvarteto, majster hrdelného spevu Ramivana a ďalší. 

Neopakovateľné stretnutie umelcov na jednom pódiu uzavrie veľkolepý spoločný záver. 

Podujatie je možné podporiť kúpou vstupenky v troch kategóriách. Bronzová, strieborná a zlatá. Výťažok z podujatia bude použitý na charitatívne účely.

Vstupné od 20€ do 50€

Odporúčame

film

Služobníci

Po 8.8.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Kings of Convenience (NO)

St 28.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
film

Be2Can 2022

24.10.2022 - 30.10.2022 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Ladies & Gentlemen show

24.9.2022 - 3.11.2022 / Red Cat Cabaret Club
od vás odporúčame!