koncert

The Subways

Britská kapela The Subways, ktorá sa preslávila hitom Rock&Roll Queen z filmu RocknRolla Guya Ritchieho, zavíta po 8 rokoch opäť do Bratislavy. The Subways Slovensko veľmi dobre poznajú. Svoju výbušnú šou predviedli najprv v roku 2008 na Pohode, v roku 2011 na festivale Grape, klubový koncert hrali v 2015 Bratislave.
odporúčame!
30.03.2023, Št

Koncert v marci 2023 bude u nás ich premiérový pre novú bubeníčku Camille Phillips (ex-Ramonas), ktorá za bicími nahradila pôvodného bubeníka Josha Morgana. V zostave ju na pódiu v MMC doplnia stálice – gitarista a spevák Billy Lunn, ktorý na pódiu často pripomína energického Billyho Joe Armstronga z Green Day a basáčka a vokalista Charlotte Cooper. 

The Subways zažívali najväčšiu slávu ešte ako tínedžeri po vydaní debutového albumu Young for Eternity (2005). Vystupovali vtedy aj u Davida Lettermana či Conana O’Briena a na tých najväčších svetových festivaloch vrátane Readingu a Lollapaloozy. Okrem singla Rock&Roll Queen, ktorá zaznela aj v seriáli O.C. California, patria medzi ich najväčšie hity skladby Oh Yeah, With You a No Goodbyes. Všetky pochádzajú práve z tejto nahrávky. 

Na konte majú ešte ďalšie 3 štúdiovky. Ich druhý album All or Nothing (2008) produkoval Butch Vig, ktorý sa takto podpísal aj pod legendárny album Nevermind od Nirvany. Ich posledný štúdiový, eponymný album vyšiel ešte v roku 2015. V ostatných rokoch ale fanúšikom ponúkli dvojicu nových singlov vrátane skladby Fight inšpirovanej hnutím Black Lives Matter a ďalšia štúdiová nahrávka je teda na spadnutie.  

Budeme žiť rock n rollom, kým nepadneme na kolená, pretože nič nie je vzrušujúcejšie, ako byť na turné. Tá najlepšia droga na svete je počuť ľudí kričať slová pesničiek, ktoré sme zložili a vidieť ich tancovať na ne, povedala kapela v rámci ohlásenia turné.

Marcový koncert The Subways bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber, v rámci ktorej už MMC v minulosti hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour, Movits!, Lamb, The Young Gods, HVOB a Nouvelle Vague.

Vstupné od 24€

 

Odporúčame

iná akcia

Urban Market 2023 (Spring Edition)

12.5.2023 - 14.5.2023 / Jurkovičova tepláreň, Sky park, Bottova 1
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Jay-Jay Johanson (SWE) / Vlado Nosal & The Clarendons

St 19.4.2023 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
iná akcia

Trh - Piac - Markt

1.4.2023 - 29.4.2023 / Stará tržnica
odporúčame!
koncert

Nina Kohout + Nero Kane (IT)

So 15.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!