koncert

The Subways

Britská kapela The Subways, ktorá sa preslávila hitom Rock&Roll Queen z filmu RocknRolla Guya Ritchieho, zavíta po 8 rokoch opäť do Bratislavy. The Subways Slovensko veľmi dobre poznajú. Svoju výbušnú šou predviedli najprv v roku 2008 na Pohode, v roku 2011 na festivale Grape, klubový koncert hrali v 2015 Bratislave.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncert v marci 2023 bude u nás ich premiérový pre novú bubeníčku Camille Phillips (ex-Ramonas), ktorá za bicími nahradila pôvodného bubeníka Josha Morgana. V zostave ju na pódiu v MMC doplnia stálice – gitarista a spevák Billy Lunn, ktorý na pódiu často pripomína energického Billyho Joe Armstronga z Green Day a basáčka a vokalista Charlotte Cooper. 

The Subways zažívali najväčšiu slávu ešte ako tínedžeri po vydaní debutového albumu Young for Eternity (2005). Vystupovali vtedy aj u Davida Lettermana či Conana O’Briena a na tých najväčších svetových festivaloch vrátane Readingu a Lollapaloozy. Okrem singla Rock&Roll Queen, ktorá zaznela aj v seriáli O.C. California, patria medzi ich najväčšie hity skladby Oh Yeah, With You a No Goodbyes. Všetky pochádzajú práve z tejto nahrávky. 

Na konte majú ešte ďalšie 3 štúdiovky. Ich druhý album All or Nothing (2008) produkoval Butch Vig, ktorý sa takto podpísal aj pod legendárny album Nevermind od Nirvany. Ich posledný štúdiový, eponymný album vyšiel ešte v roku 2015. V ostatných rokoch ale fanúšikom ponúkli dvojicu nových singlov vrátane skladby Fight inšpirovanej hnutím Black Lives Matter a ďalšia štúdiová nahrávka je teda na spadnutie.  

Budeme žiť rock n rollom, kým nepadneme na kolená, pretože nič nie je vzrušujúcejšie, ako byť na turné. Tá najlepšia droga na svete je počuť ľudí kričať slová pesničiek, ktoré sme zložili a vidieť ich tancovať na ne, povedala kapela v rámci ohlásenia turné.

Marcový koncert The Subways bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber, v rámci ktorej už MMC v minulosti hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour, Movits!, Lamb, The Young Gods, HVOB a Nouvelle Vague.

Vstupné od 24€

 

Odporúčame

výstava

Filip Sabol: Dlhá cesta domov

Séria obrazov Dlhá cesta domov balansuje na hrane medzi symbolizmom a geometrickou abstrakciou, medzi ľahkosťou poetickosti...Viac
5.4.2024 - 30.4.2024 / Galéria Čin Čin
odporúčame!
koncert

Karol Mikloš & Nylon Union

So 20.4.2024 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Domo Emigrantes (ITA)

Talianske zoskupenie Domo Emigrantes sa po prvý raz predstaví na Slovensku v rámci festivalu Dolce vitaj.Viac
Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10
odporúčame!
koncert

Jean-Michel Jarre feat Brian May

Ne 12.5.2024 / Incheba Open Air
odporúčame!