koncert

Štefánikove deti - krst albumu Mlyny

Predstavenie debutového albumu Mlyny kapely Štefánikove deti v Klube pod Lampou. Budú piesne z albumu, i tie čo sa nevošli, staré i celkom nové. Kapela zahrá v plnej zostave a sile.
Táto akcia sa konala v minulosti

Štefánikove deti hrajú pesničky dvojice Hanky Bednaříkovej a Petra Bálika. V súčasnosti dokončili svoj debutový album Mlyny, z ktorého už zverejnili zopár pesničiek.

Speváčka Hanka Bednaříková a gitarista Peter Bálik (ex-Živé kvety) išli okolo Štefánikovej mohyly. Nebo bolo zamračené, nálada ponurá, keď v jednom momente na mohylu zasvietil lúč slnka a z jej útrob sa ozval generálov hlas: „Vymyslite pesničky, založte skupinu a moje šírte ďalej, deti moje!“ Hanka a Peter to zobrali ako rozkaz a počas pandémie poskladali pesničky niekde na pomedzí folku, blues a psychedelického rocku. Postupne oslovili Petra Klemu (gitara), Gusta Rebra (basgitara), Julku Bolebruchovú (viola) a Mariána Lučeniča (bicie) a v roku 2020 založili Štefánikove deti. Odkaz generála sa tak naplnil.

Vstupné: predpredaj 12€

Odporúčame

vážna hudba

Klasika na Pontóne

V spojení klasickej hudby a spoločenských tancov sa bude niesť tohtoročný koncert Symfónie umenia na jazere.Viac
Ut 3.9.2024 / Pontón na Štrkoveckom jazere
odporúčame!
vážna hudba

Percussion Collective

V auguste budú Hudobné záhrady pokračovať koncertom slovenského tria Percussion Collective v zložení Adam Druga, Peter Solárik a...Viac
So 3.8.2024 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
výstava

Giovanni Segantini

Na Slovensko prichádza prvá autorská výstava Giovanniho Segantiniho s výberom diel pochádzajúcich z Mestskej galérie Giovanni...Viac
6.6.2024 - 22.9.2024 / Bratislavský hrad
odporúčame!
vážna hudba

La Cetra, barokový orchester Bazilej

St 2.10.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!