koncert

Srnka & Standard Society

Pre všetkých, ktorí mali love-hate vzťah s Raťafákom Plachtom, ktorí chcú vedieť, čo musíme najskôr alebo z čoho ich budú bolieť nohy – ale nielen pre nich. Koncert experimentálnej kapely Srnka, spolu s košickými Standard Society.
Táto akcia sa konala v minulosti

Srnka

Z 80. rokov minulého storočia sa do mnohých na Slovensku vryla spomienka na detskú bábku Raťafáka Plachtu z relácie Slniečko. Položili sme si otázku, čo to bol za detský horor vysielaný v nedeľu ráno? Tak vznikla kapela Srnka, aby skúsila zhudobniť výroky: "Z čoho ťa bolia nohy?", "Čo keď sa porežem?", "Vedeli by ste niekto zahrať tmu?", "Tak už prosím ťa nevrč", "Bol Raťafák tma?" alebo "Hydinové párky".

Michaela Pašteková (speváčka), Miroslav Tóth (skladateľ a hráč na elektroniku), Marek Buranovský (gitarista) a Zdeněk Závodný (saxofonista) založili nový hudobný štýl dark forest industrial, ktorý siaha k hraniciam experimentálneho popu.

Debutový album Vedeli by ste niekto zahrať tmu? vyšiel vo februári 2022 na labeli Tothem records. Na albume sa mixuje stádo zvukov - od temnej industriálnej elektroniky, plazivej tureckej zurny, cez barytónové gitarové riffy, ľadový altový saxofón až po pichľavý ihličnatý basklarinet či ozvuky z Hornej Marikovej. Hustotu nástrojov rozbíja vokál, ktorý absurdnosť obsahu hovorených slov umocňuje ich nekonečnou repetíciou.

Srnka už koncertovala v Bratislave, v Žiline, v Košiciach či v Ostrave. Debutovým koncertom sa predstavila v júli 2022 na festivale POHODA on the Ground.

Standard Society

ambient/industrial/noise/techno/punk/metal

Tvorivými metódami tohto audiovizuálneho umenia z Košíc sú dada, surrealizmus a dokument. Aktuálny rozpracovaný materiál kombinuje najmä EBM a doom metal. Silne inšpirované skorým Skinny Puppy a elektronickou hudbou 80-tych rokov, ako aj industriálnym punk/metalom 90-tych rokov s pridaním temnej ambient / black / doom nálady súčasnosti. Texty sú väčšinou v slovenčine.

Vstupné: 10 € 

Akcia prebehne pod záštitou iniciatívy Slovenská Tepláreň.

 

Odporúčame

letný festival

Punkáči deťom 2024

13.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného...Viac
29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
výstava

V oku búrky. Umenie secesie na Ukrajine

Výstava predstavuje približne 60 diel z umenia secesie, ktorá kulminovala v Európe okolo roku 1900 a zasiahla aj výtvarnú scénu...Viac
21.6.2024 - 22.9.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Akira

V roku 1988 japonská vláda zhodila atómovú bombu na Tokio po tom, čo experimenty ESP na deťoch zlyhali. V roku 2019, 31 rokov po...Viac
Pi 23.8.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
vážna hudba

Konvergencie: Visegrad Cello Quartet a Cello Colosseum

Violončelo v hlavnej úlohe, hudba, ktorá spája a umelci z krajín V4. Visegrad Cello Quartet a Cello Colosseum uvedú diela Ľubice...Viac
St 18.9.2024 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!