koncert

Radim Hladík & Blue Effect

Česká rocková legenda Blue Effect okolo gitaristu Radima Hladíka vystúpi v Bratislave! Skupina je známa už niekoľko desaťročí vďaka svojmu blues rocku, jazz rocku a art rocku.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

„Nad beatovým Betlémem září nová hvězda! l pohlédli všichni k hvězdě nad obzorem, spěchali k ní a jí se klaněli. Jas její byl jasně modrý a tak ji pojmenovat se rozhodli Blue Effect,“ písalo sa v roku 1968, kedy vznikla legenda Blue Effect.

Kapela, ktorá odvtedy prešla zmenami v súčasnosti koncertuje so skladbami z celého obdobia kapely, ktoré predstavuje v nových aranžmánoch. Kapela prezývaná aj Modrý efekt vznikla v roku 1968 v pražskom New clube. Jej názov Blue Effect má aj skrytý význam. V čase založenia boli totiž všetci členovia kapely držiteľmi modrej knižky, teda osvedčenia o vojenskej nespôsobilosti. Počas jej fungovania sa v nej vystriedalo viacero známych osobností ako David Koller, Vladimír Mišík či Paľo Chodelka.

Radim Hladík je u nás od konca 60. rokov považovaný za jedného z našich najlepších gitaristov. V roku 2005 bol uvedený do beatovej siene slávy českého Radia Beat v kategórii osobnosť. Svoje meno si vybudoval aj rôznymi trikmi, ktorými na vystúpeniach udivoval publikum. Hrával s gitarou za krkom a bol priekopníkom technických vymožeností pri hre na elektrickú gitaru. Ako prvý v Československu používal booster či kvákadlo.

Hladík sa v polovici 60. rokov ešte pred kapelou Blue Effect zapísal do histórie českého bigbítu ako člen legendárnych Matadors. Tí sa stali veľmi skoro najlepšou českou rhythm and bluesovú kapelou, a to vďaka vtedajšiemu technickému vybaveniu. Pre Matadors bolo triumfom práve inovátor a uznávaný kráľ elektrickej gitary Hladík. Ten po rozpade Matadors založil svoju skupinu Blue Effect.

Pozrite si kompletný program KC Dunaj.

Vstupné
  • predpredaj: 12 €

na mieste: 15 €

Odporúčame

film

Citová hodnota

Po mimoriadne úspešnom "Najhoršom človekovi na svete" (2021) prichádza režisér Joachim Trier s citlivou komediálnou drámou o...Viac
Kino Lumière / Kino Film Europe / Cinemax Bory Mall / Kino Mier Senec
odporúčame!
divadlo

Pohreb alebo svadba - čo skôr?

Poetická groteska ikonického izraelského spisovateľ Chanocha Levina má veľmi vďačnú východiskovú situáciu. V jednej rodine sa...Viac
Ut 5.5.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
divadlo

LOVE2DANCE

Tanečno-divadelná show LOVE2DANCE vás pozýva na fascinujúcu cestu do sveta štandardných a latinsko-amerických tancov. V tomto...Viac
Pi 5.6.2026 / STARS auditorium
odporúčame!
výstava

dizajn.sk

17.9.2025 - 31.12.2026 / Slovenské múzeum dizajnu
odporúčame!