koncert

Peneři Strýčka Homeboye (CZ)

Legendárna trojica Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik, bez ktorých by československý hiphop bol ochudobnený o filozofické texty, mieri z pražských ulíc na Šafárikovo námestie.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Klubová sezóna klope pomaly klope na dvere a to znamená jediné, že kapela PSH zase vyráža na ďalšiu časť svojho Nekonečný tour! Cez leto brúsili svoje remeslo na nespočetných letných open-airoch a najväčších festivaloch. Teraz je čas vrátiť sa do temného prostredia klubu a zrevitalizovať ich klubový playlist! Môžete čakať úplne legendárny diktát a samozrejme aj nejaký tie fyzické nosiče a merch ak by ste chceli urobiť radosť sebe alebo niekomu inému pod stromček. Celkom nás čaká 15 zastávok po celej Českej republike a tento rok pre Slovensko iba Bratislava.

Peneři Strýčka Homeboye

Spomienkami sa vraciame do milénia, ktoré sídliskovú odyseu posunula do iných levelov. Časy, kedy sa prvý rap robil vo výklenkoch a kulturákoch sa pomaly končili a hiphop prešiel do klubov a mainstreamu. Obe tieto obdobia sa spájajú s kultovou hiphopovou skupinou PSH – Peneři Strýčka Homeboye. Ich dátum vzniku sa datuje na rok 1993.

Ako vravia, najprv bol úplný pokoj a tréning a potom prišiel Repertoár (2001), ktorý položil základný stavebný kameň českého rapu. Debutová doska, hoci už predtým mali demáče, bola vytvorená v zostave Orion, Vladimir 518 & DJ Richard – neskôr nahradený producentom Trafikom. 

Spolu to tiahnu už tri desaťročia, počas ktorých si každý robil aj vlastné aktivity, ale vždy sa spojili, aby mohli ďalej fungovať ako rodina. Ich príbeh mapuje aj dokument Nekonečný príbeh, ktorý bol uvedený na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch, kde vyhral aj divácku cenu. 

Vstupné: predpredaj 15€

Odporúčame

divadlo

Carmina Burana

Scénická kantáta Carmina Burana nemeckého skladateľa Carla Orffa patrí k najslávnejším hudobným dielam.Viac
3.4.2024 - 5.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
výstava

Dominik Pirháč
 - Uzatvorenie priestoru

15.2.2024 - 31.3.2024 / Galéria NOVA
odporúčame!
koncert

Mýšačka live: She Past Away (TR) + Body of Pain (CZ)

Mýšačka live tentoraz do Bratislavy prinesie legendárne turecké dark wave duo She Past Away. O support sa postará české duo Body...Viac
Št 28.3.2024 / Subdeck
odporúčame!
letný festival

Slovenské alternatívne leto 2024

19.7.2024 - 21.7.2024 / Námestie gen.M.R.Štefánika, Brezno
odporúčame!