koncert

Poisonous Frequencies (CZ/AT) feat. Joke Lanz (SWZ) + Nina Pixel

Česko-rakúske power trio Poisonous Frequencies voľne pláva vo vodách improvizovanej elektroakustickej hudby s presahmi do rocku aj jazzu.
Táto akcia sa konala v minulosti

K triu Poisonous Frequencies v zostave Federsel (gitara, elektronika), Petr Vrba (trúbka) a Didi Kern (bicie) sa na aktuálnom turné pripojí švajčiarsky “turntablista” Joke Lanz, známy tiež ako Sudden Infant, ktorý spája vo svojej virtuóznej gramofónovej hre prvky rituálnosti aj anarchickej hravosti (pred pár rokmi predviedol na festivale Next famózny set so Shelley Hirsch).

Slovenská hudobníčka a DJ-ka Nina Pixel žije v Berlíne a jej tvorba sa už niekoľko rokov štýlovo pohybuje od techna až po konceptuálny soundscape experiment. Výpravný dvojalbum Ancestral Archaeology, nominovaný teraz na cenu Radio_Head Awards v kategórii Experimentálna hudba vyšiel na jeseň na značke Weltschmerzen a pôsobivo prepája folklórne inšpirácie s prvkami klubovej estetiky a abstraktnej elektroakustickej hudby.

Vstupné: 8 € predpredaj / 4 € zľavnené // 10 € na mieste / 7 € zľavnené

Odporúčame

vážna hudba

Viva Musica! Simona Šaturová: Nocturno

Št 10.8.2023 / loď Ponton, Tyršovo nábrežie
odporúčame!
divadlo

Revízor

Ut 13.6.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
Ut 27.6.2023 / GUnaGU
odporúčame!
film

Yuku a himalájsky kvet

Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
KIDSTOWN odporúčame!