koncert
party

Plnka / Lonnie Holley (Jagjaguwar) / András Cséfalvay / Ink Midget

Vizionár Lonnie Holley predstaví svoj neuveriteľný životný príbeh.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lonnie Holley
Občas nahráte svoj najlepší debut, keď máte 62 (slovom šesťdesiat dva) rokov. Občas máte 26 súrodencov a ako 4-ročného vás vymenia za fľašu whiskey. Občas po tragickej nehode upadnete do kómy, aby ste sa potom zobudili a zistili, že vašu robotu vystavujú v The Metropolitan Museum of Art, New York, Smithsonian Museum v Bielom dome alebo... vo FUGE.

Občas ste mohli chodiť na rovnakú školu ako Sun Ra, ale namiesto toho ste boli nútení drieť v pracovnom tábore v Alabame. Občas nahráte album roka a potom nahráte druhý album roka a potom nahráte album, ktorý už nie je albumom roka ale je stále dosť v pohode. Medzitým robíte s Brandfordom Coxom (Deerhunter), či s členmi Animal Collective, Gang Gang Dance, Dirty Projectors a aj The War On Drugs, Julia Holter či Jenny Hval (…) V skratke: vlastne nerobíte len s Kanyem Westom. Občas ste Lonnie Holley, keďže vesmír je prepojený na maximum. Aspoň podľa Lonnieho, ktorý každý svoj koncert začína mantrou "Thumbs Up For The Mother Universe". Rozhodne tomu tak bude 28. apríla vo FUGE.

Nálepky ako outsider art, či folk art v prípade Lonnieho nefungujú. Za všetko nech hovoria názvy pesničiek ako: Six Space Shuttles and 144 000 Elephants či I Woke Up In The Fucked-Up America - surreálne obrazy idú ruka v ruke s politicky angažovanou výpoveďou, ktorá z Lonnieho robí nezlomný hlas (presnejšie silný chraplák) ľudu, ktorý nemá ďaleko od velikánov ako Gil Scott Heron, ~Joanna Newsom~, Bob Dylan či od spomínaného Sun Ra. Lonnie Holley je redefinícia Nezlomnosti, redefinícia blues, surrealistického "stream-of-consciousness storytellingu" a moderného pesničkárstva cez prizmu civilného afrofuturizmu pre súčasnú dobu, ktorá zúfalo potrebuje pozitívny náhľad. Takýto hostia k nám nechodia každý deň!

Aby toho nebolo málo, Lonnieho podporí András Cséfalvay s úplne novým materiálom. Programovú parabolu uzavrie Ink Midget.

-------

Vstup: 6,50€


Odporúčame

film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
Ut 25.6.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
letný festival

Hradby samoty 2019

4.7.2019 - 6.7.2019 / Kaštieľ Moravany nad Váhom
odporúčame!
výstava

Nebáť sa moderny! 90. výročie Školy umeleckých remesiel v Bratislave

Posledná otvorená výstava v SNM-Historickom múzeum v roku 2018 vznikla pri príležitosti 90. výročia Školy umeleckých remesiel...Viac
14.12.2018 - 29.9.2019 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Dream Theater

Legenda progresívneho rocku, kapela Dream Theater, vystúpi v utorok 16. júla 2019 v bratislavskom NTC.Viac
Ut 16.7.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!