koncert

Plnka: Ami Yamasaki, Tigris Argentum

Vtáči spev cez špeciálne trénované hlasivky? Špička japonskéj soundart scény už 10.11. vo FUGE!
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Japonská sound artistka Ami Yamasaki sa už dlhšie roky venuje kreovaniu prírodných zvukov, ktoré prinášajú meditatívne mikronaratívy výlučne prostredníctvom hlasiviek. Predstavte si neuveriteľne bohaté zvukové spektrum ľubovoľného pralesa. Teraz si predstavte, že všetky tieto zvuky vychádzajú len z jedných úst. Spev exotických vtákov sa stretáva s niečím, čo pripomína podmorské nahrávky tuleňov, veľrýb ale aj drobného ševelenia lístia a iných zvukov na hranici uchopenia.

Yamasaki spolupracovala s kapacitami ako je legendárny režisér Hayao Miyazaki (Princezná Mononoke, Cesta do fantázie), či s hudobníkmi ako Keiji Haino či Ryuichi Sakamoto. “Keď Yamasaki spieva, počujem zvuky cvrčkov, vtáctva, ševelenia stromov a vodopády. Jej zvuky sú upokojujúce a zároveň dizonantné.” píše The Japan Times. V Bratislave sa Yamasaki predstaví prvýkrát, v rámci koncertnej série PLNKA. Fanúšikovia toho najlepšieho aktuálneho soundartu sa tiež môžu tešiť na jej performatívnu prednášku. 

Spev krehkých ekosystémov a fascinujúcu zvukovú prechádzku, z opustených tovární do bujných lesov, uvedie samozvaný zaklínač plechov Tigris Argentum. Matúš Mikula skúma zvukové kontrakcie kovu prostredníctvom veľkorozmerných plechových platní, ktoré evokujú atmosféru sonického urban exploringu.

PLNKA je séria koncertov a klubových nocí, ktorá zvýrazňuje styčné body a spája paralelné svety súčasnej hudby, sound-artu a nového klubového zvuku do jednoliateho audio(vizuálneho) zážitku.

Fb event

--------

Vstupné: 5€ / 7€ na Goount.net


Odporúčame

výstava

Epos 257 / Dymová hora + Bývanie je (nám) drahé

Hlavné mesto SR Bratislava a Múzeum mesta Bratislavy prinášajú výstavu Dymová hora, súčasného českého umelca Eposa 257...Viac
6.2.2020 - 31.5.2020 / Stará radnica
odporúčame!
výstava

LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

V roku 2020 si slovenské profesionálne divadlo pripomína 100 rokov od svojho vzniku. Slovenská národná galéria pripravila pri...Viac
28.2.2020 - 5.7.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Albín Brunovský - Maľby na dreve

12.3.2020 - 30.8.2020 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Le Payaco - krst albumu

Št 24.9.2020 / Majestic music club
odporúčame!