koncert

Plnka: Mark Fell (UK) x Okkyung Lee (USA) + Daniel Thoth

Séria koncertov Plnka hľadá prieniky medzi experimentom, zvukovým umením a súčasným klubovým zvukom. Tentokrát výnimočné stretnutie dvoch dôležitých hlasov súčasnej hudby. Okkyung Lee a Mark Fell predvedú v slovenskej premiére meditatívne a zároveň hraničné možnosti violončela v kontraste s uchu lahodiacou elektronikou so silne fyzickým dotykom.
odporúčame!
13.03.2024, St
Fuga
19:30

Mark Fell (známy aj z Dua SND alebo Sensate Focus) je uznávaný britský experimentátor, ktorého v kruhoch súčasnej hudby a sound artu netreba príliš predstavovať. Jeho prax čerpá zo subkultúr elektronickej hudby, experimentálneho filmu, súčasnej filozofie a radikálnej politiky. 

Vo svojej tvorbe pracuje s postupmi klubovej hudby. V inštaláciách a performanciách ju dekonštruuje, zvýrazňuje jej politické a ideologické podtexty alebo ju redukuje na základné stavebné kamene. Výsledkom je fascinujúci zvukový svet.

Fell vystavoval a hral v kluboch a múzeách po celom svete a spolupracuje s créme de la créme experimentálnej hudby ako napr. Laurie Spiegel, Keith Fullerton Whitman, Will Guthrie, Peter Gida alebo Terre Thaemlitz. Vydáva na labeloch ako PAN, Raster-Noton, Editions Mego a ďalších. 

Virtuozita, vynaliezavosť a novátorstvo. Okkyung Lee (pôvodom z Južnej Kórei, pôsobí v New Yorku) je renomovaná improvizátorka a skladateľka. V rámci expandovania možností violončela sa s ľahkosťou a nepredvídateľnosťou pohybuje medzi umeleckými disciplínami, vytvára široké zvukové krajiny existujúce niekde v nadžánrovej realite.

Jej hudba vyšla na dnes už legendárnych značkách ako Shelter Press, Ideologic Organ, Editions Mego či Tzadik Johna Zorna. Spolupracovala napr. s Arcou, Laurie Anderson, Jenny Hval, Bill Orcutt, John Zorn a absolvovala spoločné turné so Swans ai. 

Večer otvorí Daniel Thoth aka ::.: (Angakok Toth, Poo, Amen Tma, Angakkut, LOM label), ktorý má na svedomí viacero projektov pohybujúcich sa medzi modulárnou syntézou, coilovským romantizmom, drone a precízne poskladanými elektronickými tapisériami. Jeho modulárny set-up sprostredkuje nevyspytateľný a vzrušujúci zvukový labyrint.

Dramaturgia: Juraj Hoppan

Odporúčame

koncert

Folk & Bass Orchestra a Ženy z Muzičky: koncert a krst EP vinylu

Folk&Bass Orchestra a Ženy z Muzičky vydali nedávno spoločné EP, ktorého fyzickú podobu - vinyl - uvedú do života práve na...Viac
So 2.3.2024 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Jekyll & Hyde

Dospelosť so sebou prináša veľkú výhodu – slobodu. Sloboda dokáže byť riadna schíza.Viac
11.3.2024 - 18.4.2024 / DPOH
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Fantomas

Fantomas je treťou autorskou inscenáciou voľnej trilógie Generácia Z, zameranej predovšetkým na mladého diváka, ktorá vznikla...Viac
17.3.2024 - 10.4.2024 / DPOH
odporúčame!
divadlo

Kopny! Buchny! Ric!

Hra DPOH v réžii Gejzu Dezorza.Viac
26.3.2024 - 11.4.2024 / DPOH
odporúčame!