koncert

The Plastic People of The Universe: Egon Bondy Tour 2024

Koncert legendárnych Plastikov je oslavou sviatku 17. novembra a zároveň aj troch dekád fungovania Českého centra v Bratislave. Príďte to osláviť do .klubu pod lampou.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

The Plastic People of the Universe (PPU) je pražská undergroundová skupina. V rokoch 1968 až 1989 patrila medzi hlavných predstaviteľov česko-slovenského undergroundového hnutia v období totality. Táto avantgardná skupina sa ocitala spočiatku nedobrovoľne v opozícii proti komunistickému režimu v Česko-Slovensku a vzhľadom na svoje nekonformné vystupovanie často zažívala perzekúcie a väznenie.

Koncertnú zostavu v zložení bývalých členov Plastic People tvoria: Josef Janíček (klávesy, spev), Jan Brabec (bicie, spev), Vladimír Dědek (trombón), Tomáš Schilla (violoncello, spev) a Ivan Bierhanzl (basová gitara).

Tento rok to bude neuveriteľných 50 rokov, odkedy sa na hrade Houska začala nahrávať jedna z najslávnejších platní československej kultúry, Egon Bondy´s Happy Hearts Cub Banned skupiny The Plastic People Of The Universe. Práve toto výročie bolo dôvodom, aby vydavateľstvo Guerilla Records oslovilo niekoľko hudobníkov, ktorí sú s menom kapely prepojení, aby si toto výročie pripomenuli na koncertoch.

Vstupné: predpredaj 18€

Odporúčame

film

Amélia z Montmartru

Kultová romantická komédia o zasnenej dvadsaťtriročnej servírke Amélii, ktorá sa od pultu v parížskej kaviarni Deux Moulins snaží...Viac
So 22.8.2026 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Andrea Kalinová - Ten Rus raz odíde!

Intermediálny projekt Andrei Kalinovej založený na osobnej a rodinnej pamäti autorky, ktorá vyrastala oproti Predstaviteľstvu...Viac
31.7.2026 - 23.8.2026 / Dočasný kultúrny priestor (dkp), Rovniankova 5
odporúčame!
film

Blade Runner 2049

Tridsaťpäť rokov po kultovom Blade Runnerovi priniesol Denis Villeneuve pokračovanie, ktoré mnohí považujú za ešte odvážnejšie...Viac
Ut 1.9.2026 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Quo vadis, Aida?

Ne 23.8.2026 / Kino Lumière
odporúčame!