koncert
výstava

Nová sezóna, nová výstava!

Privítajte s nami teplé dni a novú výstavu v galérii výtvarného umenia v Schaubmarovom mlyne. V nedeľu 13. mája otvára sezónu novou výstavou a koncertom kapely Tolstoys a Vec. 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
13.05.2018 15:00, Ne


Výstava Z kruhu von v kurátorskej koncepcii Viery Kleinovejpredstaví slovenskú keramiku od 50. rokov 20. storočia až po súčasnosť prostredníctvom tém ako sú nádoba, tanier a figúra, ale aj prienikmi do polohy objektu či inštalácie.

Chystáme kurátorský výklad k výstave aj komentované prehliadky Schaubmarovho mlyna. Rodiny sa môžu zapojiť do workshopov a všetkých pozývame na koncert mladej bratislavskej kapely Tolstoys. A špeciálny hosť: VEC!

PROGRAM

15.00 Otvorenie výstavy Z kruhu von | Moderná a súčasná slovenská keramika

Kurátorka: Viera Kleinová

Slovenská keramika si status vitálneho a otvoreného výtvarného média sústredene buduje od 50. rokov 20. storočia. Výstava Z kruhu von túto cestu sleduje jednak z charakteristicky keramických pozícií - témami ako nádoba, tanier, figúra, ale aj prienikmi do polohy objektu či inštalácie. Základom výberu je zbierka keramiky SNG, ktorá je koncentrovaným náhľadom hlavne do ateliérovej tvorby uplynulých dekád. Protagonistom modernej slovenskej keramiky budú okrem toho na výstave sekundovať mladí, nastupujúci aktéri domáceho keramického dizajnu a  umenia.

15.30, 16.30 Komentované prehliadky Schaubmarovho mlyna

Dozviete sa, ako funguje mlynská technológia a ako sa žilo mlynárom, ale aj to, na čo všetko mlyn slúžil kedysi a na čo slúži dnes

16.00 Detský expres

Interaktívna prehliadka výstavy Z kruhu von s deťmi a pre deti

15.00 - 17.00 Workshopy pre rodiny s deťmi

Unavíme a zabavíme vaše deti na výtvarných workshopoch k výstave Z kruhu von

17.00 koncert Tolstoys

Tolstoys je mladá bratislavská kapela, ktorá hrá zrelo znejúci dreampop s prvkami elektroniky aj akustickej hudby. Nezameniteľný hlas a citlivý prejav speváčky Ely Tolstovej si v kombinácii s melancholickými indie-popovými melódiami, precíznou rytmickou sekciou a zaujímavými aranžmánmi rýchlo získal množstvo priaznivcov.

Tolstoys sú Ela Tolstova (spev, klávesy), Frederika Camastra (husle), Matej Herceg (bicie), Pavol Rehák (klávesy) a Michal Smetana (kontrabas / basgitara)

18.30 koncert VEC

DJ, raper a beatmaker. Toto sú tri role, ktoré ho najlepšie definujú. Pod vlastným pseudonymom vydal albumy Dobré ráno (2005), Funkčný veterán (2008) a Stereo farbo slepo (2012). Má za sebou spolupráce s  umelcami rôznych žánrov a ešte viac pred sebou. Jeho zatiaľ posledný nosič je EP Domáce potreby z decembra 2016. Najčastejšie ho môžete vidieť hrať so Škrupom alebo ako DJa Veca a taktiež so živou kapelou.

--------------

Vstup voľný ale budeme si vážiť, ak sa podujatie rozhodnete podporiť dobrovoľným príspevkom. 

xxx

Ako cestovať:

HROMADNOU DOPRAVOU
Spojenie do Schaubmarovho mlyna nie je najlepšie. Ak sa predsa len chystáte vlakom a autobusom, tak zastávka je Pezinok, Polesie. Keď vystúpite, treba sa kúsok vrátiť, v smere naspäť do mesta. 

TAXI PEZINOK
+421905426242
Cesta z mesta do mlyna stojí 4 €. 

AUTO&PARKOVANIE
Idete v smere na Pezinskú babu. Pred Schaubmarovým mlynom je obmedzené množstvo parkovacích miest. Využite parkovisko pri futbalovom ihrisku, v nutnom prípade popri ceste. Ak plánujete ísť aj s kamarátmi, skúste sa zladiť a zviesť spoločne. 

EKO FRIENDLY TIP: Ak máte voľné miesto v aute a môžete niekoho zviesť, ozvite sa záujemcom v pozvánke na podujatie na Facebooku. 

BICYKEL
V mlyne nie je problém zaparkovať s bicyklom. Každý kto príde do mlyna na bicykli, má od nás dobrý pocit!

Odporúčame

koncert

Richard Müller

Richard Müller, absolútna hudobná legenda, vyráža na jesenné turné k poslednému albumu Čierna labuť, Biela vrana.Viac
Ne 17.12.2023 / STARS auditorium, Junácka 10
odporúčame!
festival

Memento mori

O otázkach záveru života a smrti sa príliš nehovorí. Nevieme, ako a s kým tieto témy otvárať, hoci sa nás bytostne týkajú...Viac
So 7.10.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
koncert

Ruhail Qaisar (IND)

Fatima Ruhaila Qaisara je rekviem za mŕtvu budúcnosť. Debutové vydanie albumu samouka a producenta kričí traumou a rozkladom...Viac
St 4.10.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Nu Sound of... Zola Jesus (USA) & Nina Kohout

Nádherný hlas umocnený výnimočným akustickým priestorom. Zola Jesus oznámila unikátne turné sólového recitálu s klavírom po...Viac
So 7.10.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!