Táto akcia sa konala v minulosti

Nina Rosa
Pred štyrmi rokmi Nina založila autorský projekt Nina Rosa, pre ktorý skladá piesne v rôznych jazykoch a žánroch – od jazzu, cez folk, alternatívny pop, reggae a tradičné pesničkárstvo. K špecifikám jej tvorby patrí, že i skladby s prepracovaným netriviálnym aranžmánom, či s nepravidelnými rytmami, vyznievajú poslucháčsky ľahko a uchopiteľne. Rok po vzniku kapely si kapela vyslúžila nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii Objav roka a ich debutové album Discover získalo nominácie v tohtoročných Rádiohlavách hneď v 3 kategóriách (Album roka, Singel roka, Debut roka).

Skladateľka, huslistka a speváčka Nina Marinová absolvovala v roku 2006 JAMU v Brně (titul BcA.) a v roku 2010 Konzervatoř a VoŠ Jaroslava Ježka v Prahe (titul DiS.) , tiež absolvovala 7mesačnú stáž na Sibelius Aacademy v Helsinkách. Už počas štúdií začala aktívne vystupovať a komponovať pre rôzne formácie, od jednoduchých piesní až po rozsiahle komorné skladby s početným nástrojovým obsadením. Za 15rokov hudobnej kariéry absolvovala turné v rôznych kútoch sveta ako napríklad Nový Zéland (40 koncertov a vystúpenie v národnej televízii), Francúzsko a Nemecko a mnoho dalších.

Špecifikom žiadateľky je jej všestrannosť. Okrem účinkovania s vlastnými kapelami (NINA ROSA, Transitus Irregularis (baroko jazz),) Dub Artillery (reggae dub), účinkuje aj ako huslistka a speváčka s rôznymi uznávanými slovenskými a českými umelcami: napr. Ivanou Mer, Bárou Zmekovou (nominácia na Anděl 2019), Zrní. Ako vyhľadávaná štúdiová hráčka hrá na vyše 70tich nahrávkach, z nich niektoré získali významné hudobné ocenenia ocenených (Zrní : Následuj Kojota (2014), vokál – Anděl, První Hoře : Club Silencio (2011), husle – cena Anděl, Bára Zmeková: Lunaves(2019), husle – Anděl nominácia).

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 3,47.

Odporúčame

film

Svetlonoc

Mysteriózna dráma s prvkami hororu, ktorá sa odohráva v divokých slovenských horách, bola ocenená Zlatým leopardom na MFF Locarno...Viac
28.11.2022 - 30.11.2022 / Cinema City Aupark
odporúčame!
výstava

Erwin Wurm (AT) – Umelec prosiaci o milosť

2.11.2022 - 29.1.2023 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
film

Frankenstein – National Theatre London

Kultový divadelný hit podľa gotického románu Mary Shelley v réžii oscarového Dannyho Boylea s hudbou Underworld.Viac
So 10.12.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Martin Kotúček: Asperger vs. Wittgenstein (Divadlo Non.Garde)

Odľahčeným spôsobom hovoríme o problémoch komunikácie, jazyka a vzájomného porozumenia sa. Každý z nás má svoj jedinečný spôsob...Viac
Ne 4.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
od vás odporúčame!