koncert

Nina Rosa (Nina Marinová sólo)

Nina Rosa je pražské trio, ktoré založila slovenská speváčka a huslistka Nina Marinová. Nina sa so svojimi spoluhráčmi zoznámila počas štúdií na jazzovom konzervatóriu v Prahe. O desať rokov neskôr založili kapelu, ktorá kombinuje rôzne štýly vrátane jazzu, swingu, reggae a folku, zachovávajúc si pre kapelu charakteristickú pestrofarebnú zvukomalebnosť.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Názov kapele Nina Rosa prepožičala Ninina najväčšia fanúšička – jej babička. Jej celoživotná podpora inšpirovala Ninu, aby využila svoju virtuozitu (ako by povedala stará mama) na vytvorenie projektu, kde by mohla tvoriť takú hudbu, aká sa jej páči.

Na scéne je od roku 2016, odohrali vyše 130 koncertov. Koncom roku 2019 NINA ROSA vydala svoj debutový album „Discover“, Získal tri nominácie v kategóriách „Album roka“, „Singel roka“, „Debut roka“ v Rádiohlavách a titul „Album roka“ a „Najlepšia akustická kapela“ v českých Tais Award 2021. Po dvoch rokoch obmedzení sa kapela s radosťou naplno vracia na koncertné pódia s nabitým programom koncertovania v Čechách a na Slovensku.

Na litera feste zahrá tentoraz Nina Marinová sólo.

Vstup voľný

Pozrite si kompletný program litera festu

Odporúčame

film

Hranica

Psychologička Julia ( Maja Ostaszewska) sa po presťahovaní do Suwalského kraja stáva nedobrovoľnou svedkyňou a účastníčkou...Viac
Po 4.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Sestry z dymovej sauny

Fascinujúca pocta dymovej saune – miestu pretkanému tradíciami; oslava ženskej spolupatričnosti, a svojbytný očistný rituál...Viac
5.3.2024 - 12.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Oppenheimer

Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Ján Triaška - Double Trouble

21.2.2024 - 28.4.2024 / Zoya Museum
odporúčame!