koncert

NEXT 2021: Thurston Moore / Faust IV / Creative Catastrophe Collective / Nea

Americký gitarista a skladateľ Thurston Moore v roku 1980 založil kapelu Sonic Youth, ktorá definovala jednu éru. Jeho diskografia sa rozpína naprieč desaťročiami a má široký žánrový záber: od voľnej improvizácie k akustickej kompozícii po black metal. Na Nexte predvedie sólový improvizovaný set.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

A4
18:00 – Otvorenie
18:30 – Creative Catastrophe Collective: Perspectives

MMC
19:30 – Otvorenie 
20:00 – Začiatok koncertov:

Nea
Faust IV Live!
Thurston Moore

Vstupné 19€ v predpredaji, 25€ na mieste

Vstup bude umožnený len kompletne očkovaným osobám. Rúška sú povinné.

Pozrite si kompletný program festivalu NEXT 2021 od 23. do 27. novembra.

Faust IV Live!: tento rok hrajú sériu koncertov po Európe, vrátane Le Guess Who? v Utrechte, v Union Chapel v Londýne, na festivale Synästhesie Festivale v Berlíne, a – neuveriteľne – aj na NEXT.
Faust predstavovať netreba. Ich albumy sú jednymi z najvplyvnejších v rámci éry cosmische. Ich stále relevantný zvuk mal obrovský vplyv na ambientné, industriálne či rôzne rockové albumy. Tento rok vydávajú box-set a objavili sa aj na obale magazínu The Wire: Adventures In Modern Music. Na NEXTe predstavia album Faust IV. Účinkovať budú aj lokálni hudobníci!
--
Creative Catastrophe Collective (CCC) spoločne vytvára katastrofy. Členovia kolektívu spájajú rôzne žánre, elementy a zmyslové dojmy vytvárajúc zaujímavé priestory, ktoré môže publikum skúmať. Väčšina ich praxe vníma pódium ako otvorený priestor, kde sa spája hudba, divadlo, film a umelecké inštalácie. Publikum je podporované aby sa aktívne zapájalo do predstavenia. Na NEXTe CCC uvedie Perspectives, predstavenie-inštaláciu, ktorá sa vyvíja okolo princípu vnemových bodov. Prepojením rozsiahlych multimediálnych inštalácií s novými nástrojmi je publikum vedené k interaktívnej explorácii zvukových objektov obklopených video projekciou, a podporené k individuálnemu skúmania vystupovania. 

 

Odporúčame

výstava

Do Nothing, Feel Everything

29.6.2022 - 15.8.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
výstava

Tekuté územia. Mapy Podunajska 1650 - 1800

Slovenská národná galéria v spolupráci so Slovenským národným múzeom a zahraničnými partnermi otvára na 2. poschodí...Viac
10.6.2022 - 4.9.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
prednáška / diskusia

Život Janka a Anny Jesenských v Bratislave (kurátorský výklad)

Št 7.7.2022 / Múzeum Janka Jesenského
odporúčame!
festival

Biela noc Bratislava 2022

Biela noc je medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepája umenie a verejný priestor. Ukazuje naše mesto očami umelcov a...Viac
16.9.2022 - 18.9.2022 / Bratislava
odporúčame!