koncert

Murman Tsuladze (FR/GE) + Ramzy Al Spinoza (ISR) + Beyuz

Franzúzsko-gruzínska šmršť a klubový svet Blízkeho východu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Muram Tsuladze

Umelec, mýtický hrdina, poet, ale aj predavač lietajúcich kobercov, vydedenec, astronaut, záchranca aj únosca žien na Hodvábnej ceste. Murman a jeho bratraci Zauri de Makhatchkala a Aristophana Krikora Berdzenishvilliho prinášajú francúzsko-gruzínsku hudobnú smršť, ktorá spája elektroniku, africké rytmy a gruzínske korene.

Ramzy Al Spinoza

DJ, producent, režisér pôvodom z Jeruzalema, ktorý má v sebe hlboko zakorenenú židovskú a arabskú hudbu a kultúru.

Práve to ho viedlo k vytvoreniu série kultúrnych podujatí Monolingual – tolerantných parties pre electro haflu a iné žánre v Jeruzaleme, ktoré pretínajú náboženské, politické a kultúrne svety a prinášajú na svetovú scénu arabských umelcov – umelcov, ktorí by inak nemali šancu osloviť globálne publikum.

Cieľom Monoligual je spolupráca medzi židovskými, moslimskými a kresťanskými umelcami a komunitami na Blízkom východe, ako aj vytváranie originálneho hudobného materiálu a spájanie kolektívnej kreativity s cieľom búrať negatívne stereotypy a budovať mosty medzi rozbitými komunitami.

Vstupné: predpredaj 7€ / na mieste 10€

Odporúčame

literárna akcia

LQ #56: Na prelome apríla a mája + Márnosť

Po 27.3.2023 / Rómerov dom
odporúčame!
koncert

We Are Scientists (USA)

So 8.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
30.3.2023 - 27.4.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

The Subways

Britská kapela The Subways, ktorá sa preslávila hitom Rock&Roll Queen z filmu RocknRolla Guya Ritchieho, zavíta po 8 rokoch...Viac
Št 30.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!